Idén eddig ez a legmagasabb ütemű növekedés: májusban 10,1 százalékkal, áprilisban 9,7 százalékkal, míg márciusban 10,7 százalékkal nőtt az ipari termelés a nyers adatok szerint. Az előző hónappal összevetve viszont 1,8 százalékkal emelkedett az ipari termelés júniusban a kiigazított adatok szerint. A termelés az év első hat hónapjában ugyanakkor 9,4 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.
Schindele Miklós, a KSH főosztályvezető-helyettese az adatok ismertetésekor elmondta, hogy a korábbi tendenciának megfelelően a járműgyártás növekedésének döntő része van a kedvező adatban, de minden feldolgozóipari területen növekedés figyelhető meg. Emellett az első fél év kedvező időjárásának köszönhetően a zöldség- és gyümölcstermelés számottevően nőtt júniusban - tette hozzá.
Magyarország legnagyobb kereskedelmi partnere, Németország viszont alulteljesített. A várt növekedés helyett ugyanis csökkentek az ipari megrendelések júniusban Németországban - közölte ugyancsak tegnap a német gazdasági minisztérium.
Az 1,7 százalékról 1,6 százalékra módosított májusi csökkenés után júniusban 3,2 százalékkal csökkentek a német ipari megrendelések az előző havihoz képest. Elemzők 0,8-1,0 százalék emelkedést vártak.
Júniusban, 2013 júniusához képest viszont 4,3 százalékkal csökkentek az ipari megrendelések. A belföldi rendelések 1,9 százalékkal, a külföldiek 4,1 százalékkal csökkentek júniusban az előző havihoz képest. A külföldi megrendeléseken belül az euróövezeti megrendelések 10,4 százalékkal estek vissza. Az euróövezeten kívüli megrendelések nem változtak.
Az ottani rendelés állomány mérséklődése a német tulajdonú magyarországi autó összeszerelő üzemeken keresztül érintheti negatívan a hazai gazdaságot.