Glenn Greenwald amerikai újságíró híroldalán, a The Intercepten ugyanis olyan iratokat szellőztetett meg, amelyek forrása már nem lehetett maga Snowden. A híroldal cikke a Nemzeti Terrorelhárítási Központ (NCTC) 2013 augusztusában kelt dokumentumaira hivatkozik, ekkorra azonban Snowden már Moszkvába szökött.
A honlap egy július végén megjelent írása azzal foglalkozott, milyen önkényes szempontok alapján döntik el azt, hogy valaki felkerül-e a terrorlistára. Ezt a témát firtatta a honlap egy mostani írásában is. A cikk avval foglalkozott, hogy Barack Obama elnöksége alatt mennyire felduzzadtak a feltételezett terroristák adatait tartalmazó adatbázisok.
Ezek közül a legnagyobb, a Terrorist Identities Datamart Environment (TIDE) jelenleg körülbelül egymillió nevet tartalmaz. A TIDE adatállománya a kétszeresére duzzadt 2009 karácsonya óta, amikor a nigériai Umar Farouk Abdulmuttalab megpróbált felrobbantani egy Egyesült Államokba tartó utasszállító gépet.
Mintegy 680 ezer név szerepel egy másik adatbázisban, a Terrorist Screening Database-ban (TSDB). A gyanús személyek listáján azonban 280 ezer olyan személy neve is megtalálható, akik egyetlen terrorszervezettel sem hozhatóak összefüggésbe. Az Intercept ugyanakkor megjegyzi azt is, nem igazak azok az állítások, amelyek szerint másfélmillió terrorgyanús személyt tartottak nyilván, mint írta, az adatokat rosszul értelmezték.
A honlap azt közölte, az írás egy meg nem nevezett titkosszolgálati forrástól származik. A Snowden-kiszivárogtatásoknál minden alkalommal az egy éve Oroszországban tartózkodó számítógépes szakember nevére hivatkozott. A CNN azt közölte, hogy a legújabb kiszivárogtatások kevésbé titkosak, mint a Snowden által közöltek.
Mint az amerikai hírtelevízió megjegyezte, arról egyelőre nincs hír, mennyi adat lehet az új kiszivárogtató birtokában, s "mennyi kárt okozhat az Egyesült Államoknak".