Elsőként a Heti Válasz írt a felsőoktatási intézmények 2009-12 közötti gazdálkodását vizsgáló dokumentumra hivatkozva arról, a Corvinus egyik kollégiumának gondnoka havi 1,4 millió forintot kapott. A Híradó pedig a hétvégén közölte azt: a jelentés szerint az egyetemen volt olyan feladat, amit ketten is elláttak és a fizetést is ketten vették fel érte. Három közalkalmazott pedig már a kinevezése napján kereset-kiegészítést kapott, összesen 9 és fél millió forintot. A jelentés szerint a Corvinus 670 millió forintot költött külföldi utakra és luxusszállodákra, átgondolatlan informatikai fejlesztésekre vagy később nem hasznosított tanulmányokra pedig 132 millió forint ment el."A kereset-kiegészítéseket általában többletteljesítmény után kapják a kollégák" - mondta a Híradónak a BCE rektora.
Rostoványi Zsolt szerint a többletmunkáért joggal várják el a pluszjuttatást az egyetemen dolgozók. "Nem zárom ki természetesen megint csak azt, hogy a kereset-kiegészítések között voltak olyanok, amelyek nem felelnek meg mindenféle szabálynak és előírásnak" - fogalmazott. Megerősítette: megkapták a KEHI anyagát, és nem tagadta, hogy lehettek problémák, de azok nem súlyosak. "Üzleti titkot tartalmaz, igazából semmit nem lenne szabad mondanom arról, ami ebben van. Inkább arra reflektálnék, ami a médiában megjelent, több helyen is. Én azt mondom, hogy a mi ismereteink szerint ezek a vádak nem megalapozottak, sem a hűtlen kezelés, sem a sikkasztás" - nyilatkozta Rostoványi.
A rektor fölháborodása is jelezheti, a támadássorozat mögött nem pusztán a KEHI, egyébként valóban súlyos megállapításokat tartalmazó jelentése állhat. Az utóbbi hetekben ugyanis ismét napirendre kerültek a kormányoldalon a BCE feldarabolásáról, sőt, megszüntetéséről szóló pletykák. Lapunk néhány hete úgy értesült, a Corvinustól mindenképp elveszik a diplomataképzést, melyet a Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez (NKE) tenne át a kormány. Noha Palkovics László felsőoktatási államtitkár nemrég cáfolta ezeket a híreket, a most kiszivárgott jelentésről azt mondta: az átvilágítás igazolja a kormányzati kontroll szükségességét, vagyis az egyetemek pénzügyi vezetéséért felelős kancellári rendszer bevezetését. Hozzátette: fontos tudni, hogy szándékosan szegték-e meg a szabályokat.