A megkérdezettek mindössze három százaléka nyilatkozott úgy, hogy a szakadárok lőtték le a gépet. 16 százalék „nem tudommal” válaszolt a kérdésre. A Levada Központ szociológusa, Gyenyisz Volkok szerint az állami tévé egyoldalú hírközlése magyarázza a számokat. Az emberek 94 százaléka ebből tájékozódik.
Az állami tévé hírközlése magyarázza azt is, hogy – miközben rohamosan csökken a tőzsdeindex - az oroszok 61 százaléka nem tart a szankciók hatásaitól. Mindössze 26 százalék fejezte ki aggodalmát a Levada Központ felmérése szerint. Márciusban még az oroszok 53 százaléka aggódott a szankciók miatt. Lev Gudkov, a Levada elemzője szerint akkor a közvéleményt még sokként érték a nemzetközi megszorítások. A mindennapi életben azonban az emberek egyelőre nem érzik annak hatásait. A megkérdezettek 30 százaléka úgy véli, hogy a szankciók semmiféle hatást sem gyakorolnak a mindennapi életre, 35 százalék pedig úgy nyilatkozott, hogy nem merülnek fel „különösebb” problémák.
Az állami tévé arról nem számolt be, hogy már eddig is milyen pénzügyi gondokat okoztak a szankciók. Arról azonban előszeretettel tesznek említést, hogy a Nyugatot milyen súlyosan érintik az oroszellenes intézkedések. Előszeretettel adnak teret olyan véleményeknek, mint amilyet Szegej Lavrov külügyminiszter hangoztatott. Szerinte Oroszország profitál is a szankciókból, mert segíti a hazai gyártókat, s különben is, Oroszországnak „nagyobb lesz az önbizalma”.