Harcokról számoltak be Debalcevo, Sahtarszk, Torez és Sznyezsnoje településekről is. Mivel az MH17-es, másfél hete lelőtt maláj gép lezuhanásának helyszíne is a harci övezetben található, nemzetközi szakértők képtelenek független és átfogó vizsgálatot folytatni a tragédia körülményeinek kivizsgálására. Hollandia és más országok azonban kizárták annak lehetőségét, hogy katonai akcióval biztosítsák a szakemberek munkáját.
Az Egyesült Államok négy felvételt tett közzé, amelyekkel állítólag bizonyítják, Oroszország közvetlen katonai beavatkozását Ukrajna területén. Az amerikai külügyminisztérium által közzétett fényképeken egyebek mellett rakétakilövő látható az orosz határnál, továbbá ukrán oldalon egy krátert mutatnak, amely rakéta becsapódását mutatja. Szintén ukrán oldalon tüzérséget ábrázolnak, amelyet Washington szerint Moszkva bocsátott a szeparatisták rendelkezésére. Az Egyesült Államok múlt csütörtökön titkosszolgálati adatokra hivatkozva állította azt, hogy Oroszország katonailag is aktív Ukrajna területén, s további fegyvereket kívánnak szállítani a szakadár fegyvereseknek.
Oroszország azt közölte, az általa elfoglalt Krím-félszigeten jelentősen fejleszteni kívánja az ott szolgáló Fekete-tengeri flottát. Mindezt Vlagyimir Putyin elnök közölte. Hatvan hajót építenek a legénység számára.
Az Európai Bizottság ma teszi közzé azokat a terveit, miként képzeli el az Oroszországgal szembeni szankcióinak további szigorítását. Jelentős gazdasági megszorításokról, valamint az országgal szembeni fegyverembargóról van szó. Fontos technológiák elől is elzárják Moszkvát.