Két hét alatt másodszor követelte a fegyverek elhallgatását a világszervezet legfőbb döntéshozó grémiuma. A felhívás szerint a tartós tűzszünetet az egyiptomiak által kidolgozott kezdeményezés alapján kell életbe léptetni. A dokumentumot Jordánia nyújtotta be a BT-nek, amely az egyedüli arab ország a grémiumban. A reggeli órákban Izrael beszüntette harci tevékenységét – számoltak be egybehangzóan különböző források. A kormányzat szerint csak a harci cselekményekkel kizárólag a Hamász tagjait, valamint az alagutak megsemmisítését célozzák.
Hétvégén mindkét fél egyoldalú tűzszünetet hirdetett, ezek azonban nem bizonyultak tartósnak. Először a Hamász utasította el Izrael egyoldalú tűzszünetét, majd az iszlám radikális szervezet hirdetett egyoldalú fegyvernyugvást, amely vasárnap kora délutántól lépett életbe, ezt azonban maga a Hamász sértette meg. Barack Obama amerikai elnök még a BT ülése előtt azonnali és feltétel nélküli humanitárius fegyverszünetre szólította fel Benjamin Netanjahut telefonbeszélgetésük során. Az amerikai elnök egyúttal elítélte a Hamász támadásait, s hangsúlyozta Izraelnek az önvédelemre való jogát.
Hétvégén 150 palesztin holttestestét emelték ki a romok alól, áldozataik száma már meghaladja az ezret, legalább hatezren sérültek meg. Mintegy 25 ezer palesztin otthona teljesen megsemmisült. 1,2 millióan alig, vagy egyáltalán nem jutnak ivóvízhez. 200 ezren kénytelenek menekülni lakóhelyükről. Az izraeli halálos áldozatok száma már majdnem eléri az ötvenet. A Hamászt láthatóan nem érdekli, hogy humanitárius katasztrófa fenyeget, a radikális palesztin szervezet célja, hogy az áldozatok számának folyamatos emelkedése révén egyre nagyobb nemzetközi nyomás alá helyezzék Izraelt. Utóbbi célja az alagutak megsemmisítése mellett a Gázai övezet demilitrarizálása.
Egy felmérés szerint az izraeli lakosság 86,5 százaléka utasítja el a harcok mostani lezárását.