A dobozból kereken tíz darab élő skorpió került elő. Az Androctonus australis a Hszinhua hírügynökség leírása szerint egyike a legmérgezőbb skorpióknak, természetes élőhelyei elsősorban a száraz sivatagok, de száraz hegyvidékeken, magas fennsíkokon is előfordul. Algériában, Líbiában és Egyiptomban például jól ismerik. Halálos mérge a rovarokkal, pókokkal azonnal, az emberekkel órákon belül végez. Hatékony ellenszéruma nincs.
A tartományi illetékesek elmondták, hogy Vencsou városában az ellenőrzések során nem oly régen 22 darab élő pókot találtak egy szintén külföldről - meg nem nevezett országból - feladott küldeményben. A példák is azt igazolják, hogy Kínában a kis- és hobbiállatok elterjedésével mind nagyobb igény mutatkozik a különleges, egzotikus állatok iránt is. A szaküzletek gyakran illegális úton próbálják meg ezeket beszerezni, így például postán rendelik meg őket, egyes rovarokat olykor levélben. Aki keres, az interneten talál eladó vastagfarkú skorpiót, darabjáért 200 jüant (7400 forint) kérnek.
A hatályos kínai törvények értelmében élő állat csak külön szakhatósági vizsgálatot követően, engedéllyel vihető be az országba. A szakemberek szerint azok az állatok, amelyek ellenőrzés és eredetvizsgálat nélkül érkeznek az országba, veszélyes mikroorganizmusokat, vírusokat hordozhatnak. Ezen kívül - érvelnek - egyes idegen fajoknak nincs természetes ellenségük Kínában, így veszélyeztetik az ország "ökológiai biztonságát".
ktp \ kut \ kpt