A szobrász szerint balliberális körök azért támadták, mert kétmilliárd forintot buktak azzal, hogy ő készítette az emlékművet. Szerinte szándékosan félreértelmezték a szoborcsoportot, mert Magyarország nem ártatlan, és nem Gábriel jelképezi, hanem az arkangyal ujjai közül kihulló országalma. A sas pedig nem német birodalmi, annak ellenére sem, hogy a műleírásban ez szerepel. A szobor feliratáról azt nyilatkozta: a német megszállás áldozatainak emlékműve cím pontosan tükrözi a megbízás tárgyát. amely nem holokauszt-emlékműre szólt. Ebben az ügyben szerinte egy-két újságírót és történészt leszámítva két jó szándékú szereplő van: "a kormány és én".
Párkányi Raab, aki saját bevallása szerint azért nem adott korábban interjút, mert a szerződése nem engedte, elmondta, úgy tudja, hogy több alkotót is megkeresett a kormány tavaly ősszel, de a rövid határidőt egyikük sem vállalta, így jutottak el a szervezők hozzá, őt ugyanis gyors szobrásznak ismerik, hiszen ura a szakmájának, és képes hosszú időn keresztül napi 16 órákat végigdolgozni. A bírálatokra úgy reagált: "ha Leonardo ma fölbukkanna Magyarországon, simán agyonvernék, és még büszkék is lennének rá".
Az emlékművet naponta hárommillió forintért őrzi a rendőrség, sőt szerdán be is kamerázták. A Szabadság téren több mint 100 napja tiltakoznak civilek a szoborcsoport ellen. Harangozó Tamás, a honvédelmi bizottság szocialista alelnöke arra kérte a rendőrséget, hogy ne a "jóérzésű polgárok haragját okkal kiváltó szobrot", hanem az emberek biztonságát és vagyonát védjék. A kormány "emlékművét pedig oda vigyék, ahová a hamis ideológiákat hirdető alkotások valók: a Szoborparkba, ahol mindenki megnézheti, aki hajlandó fizetni érte".