A díjátadáson felovasták Sinkó Péternek, a Rádiókabaré volt szerkesztőség-vezetőjének a levelét, amelyben a szerző azt írta: a 127 esztendővel ezelőtt született Karinthy Frigyes nevét viselő elismerés a legrangosabb kitüntetés, amelyet a szakma képviselői kaphatnak. A Magyar Rádió elnöksége által alapított díjat 1975-ben adták át először, az elismerést a Rádiókabaré műsoraiban az évadban kiemelkedőt alkotó szerzők, előadók kaphatják.
Felidézte: az eddigi kitüntetettek között van Hofi Géza, Karinthy Ferenc, Kern András, Gálvölgyi János, Fábry Sándor, Koltai Róbert, Sándor György, Litkai Gergely, Kovács András Péter, Kőhalmi Zoltán, Hadházi László és Bödőcs Tibor. A díjat tavaly Badár Sándor vehette át. Sinkó Péter levelében az áll, az elismerés odaítélésében szerepet játszott, hogy a díjazottak jeleneteiben, monológjaiban mindig észrevehető volt Karinthy Frigyes intelme a kor humoristáinak: a humort nem kitalálni kell, hanem észrevenni.
Bálint Ferenc a díjátadón elmondta: fontos számukra minden elismerés. Noha a humoristák minden este kapnak elismerést a közönségtől nevetésben kifejezve, a Karinthy-gyűrű a legnagyobb szakmai díj és jó érzés, hogy munkásságukért a kollÉgák is értékelik őket. Tóth Szabolcs is arról beszélt, hogy milyen fontos számukra a Karinthy-díj, hiszen minden humorista előtt ott van ez a cél is Magyarországon, ha szakmai elismerésre vágyik.
Mint fogalmazott: a díj olyan, mint egy államvizsga, azt jelenti, hogy helye van a humoristák között, továbbra is dolgoznia kell, de ezután könnyebben ír majd, mert elismerték munkásságát. Terveikről elmondta: minél több műfajban szeretnének előadásokat készíteni, például a jövőben a Jurányiban készül egyéni estre, mozgással, pantomimmel ötvözve produkcióját.