„Ez egy marhaság! Konfliktusaink akadnak Németországgal, Oroszországgal, és azt hisszük, minden szuper, mert szívességet tettünk az amerikaiaknak. Ez teljességgel naiv megközelítés” – közölte. A Wprost szerint a párbeszéd januárból vagy februárból származik. Michal Lisiecki, a lap kiadója a Twitteren azt közölte, hogy Sikorski és Rostowski találkozója egy a varsói külügyminisztérium közelében lévő étteremben zajlott le.
Az információk forrása pedig egy meg nem nevezett üzletember. Sikorski megjegyzései azért is meglepőek, mert a nyilvánosság előtt rendkívül Amerika-barátnak állította be magát. Több évig élt Washingtonban, felesége pedig a Pulitzer-díjas amerikai történész, Anne Applebaum.
Donald Tusk kormányfő a kiszivárogtatások kapcsán úgy vélte, az ország stabilitását fenyegeti veszély. Közölte, minden jel arra vall, hogy tervezett akcióról van szó, s "a kormánypárt hírnevét akarják bemocskolni". Gdanski beszédében hangsúlyozta, nem lesznek politikai következményei a kiszivárogtatásoknak, mert - mint mondta - a megjegyzések egy bizalmas beszélgetés során hangzottak el.
A Wprost magazinja már előző héten is nagy visszhangot keltett kiszivárogtatásával. Ebben Bartolomiej Sienkiewicz és Marek Belka, a jegybank elnökánek tárgyalásait írták le. A jegybank elnöke Donald Tusk kormánya támogatásának fejében Rostowski pénzügyminiszter leváltását követelte. A tárcavezetőt tavaly novemberben valóban le is váltották.
Az ellenzék élesen bírálta a kormányt, azt állítván, törvénytelenül akarja befolyását kiterjeszteni, ezért a kormány lemondását követelte. Donald Tusk kormányfő elutasítja ezt, s a kormány megbuktatását célzó akcióról beszélt. Ugyanakkor múlt szerdán meglebegtette az előrehozott parlamenti választások lehetőségét.
Az ügyészség múlt kedden házkutatást tartott a Wprost szerkesztőségében, hogy megszerezze a lehallgatott beszélgetéseket. Az újságírók azonban ellenálltak, ezért a nyomozók munkatársai visszavonultak.