Pedig a múlt héten még úgy tűnt, neki áll a zászló. Megírtuk: a Fidesz erzsébetvárosi szervezetének csütörtöki polgármester-jelölt jelölő tanácskozásán a leadott 40 szavazat úgy oszlott meg, hogy Vattamány újraindulását 32 párttag, míg alpolgármestere, Rónaszékiné Keresztes Mónika próbálkozását csak 8 támogatta. Vattamány mellett Deutsch Tamás volt kerületi elnök, mai EP-képviselő mondott kortesbeszédet, míg Rónaszékiné mellett Pesti Imre kampányolt - a jelek szerint mérsékelt sikerrel.
A szavazati arány ellenére Vattamány jelölése nem volt diadalmenet, sőt. Rónaszékiné megvétózta az eredményt - erre a Fidesz választókerületi elnökeként joga van. Ez a fordulat a két politikus közötti feszült viszony ismeretében nem meglepő. Úgy tudjuk, nemrég Vattamány megvonta összes az alpolgármesteri hatáskört Rónaszékinétől, akinek posztja így súlytalanná vált. Azt mindenki természetesnek vette, hogy Vattamány újraindul, ám Rónaszékiné próbálkozása sem meglepő, mert egyéni körzetben áprilisban veszített az MSZP-s jelölttel szemben, és mivel a Fidesz-KDNP listáján a 102. helyen szerepelt, elbúcsúzhatott a parlamenti képviselőségtől.
A Fidesz "erős embere", Pesti Imre fővárosi kormánymegbízott kudarcát hozó jelölő-szavazás így nem dőlt el, hanem felsőbb fórumra, a Fidesz választási egyeztető bizottság elé került. Itt információink szerint a 22 másik fővárosi kerületben indítandó jelölt személyét hamar jóváhagyták, míg a VII. kerületnél hosszan vitáztak. A kerületi szervezet Vattamányt támogató döntése és az azt felülíró ellenjelölti vétó közti ellentmondás feloldása ugyanis nehéz helyzet elé állította a döntéshozókat. Információink szerint ezért dodonai döntést hoztak: se Vattamányt, se Rónaszékinét nem indítják, hanem egy új, harmadik jelöltet húztak elő.
Az új VII. kerületi jelöltén kívül minden, a jövő heti választmányi ülésre vitt jelölt neve kiszivárgott már. A 19 polgármesterből 5 azért nem indul újra, mert tavasszal parlamenti mandátumot szerzett és a Fidesz által törvénybe emelt összeférhetetlenségi szabályok alapján nem lehetnek egyszerre képviselők és polgármesterek. Így a parlamentet választotta az egy ciklus erejéig Zuglóba "ejtőernyőzött" Papcsák Ferenc, aki helyett alpolgármesterét, Rozgonyi Zoltánt indítja a Fidesz.
Az V. kerületben Rogán Antal nem újrázik, ám éveken át felkészített utódjelöltje, Puskás András alpolgármester váratlanul visszalépett - az új külgazdasági államtitkártól, Szijjártó Pétertől kapott "felkérésre" hivatkozva. Helyette Szentgyörgyvölgyi Pétert indítja a párt. Ő nem politikus, a kerületi városüzemeltető cég ügyvezetője, 2012-ben azzal került be a hírekbe, hogy egy 30 hektáros szántó bérleti jogát nyerte el 20 évre a Nemzeti Földalapkezelőtől, de Rogán kérésére végül lemondott a haszonbérletről.
A parlamenti képviselőnek megválasztott XV. kerületi polgármester, László Tamás helyett a kerületi Fidesz-frakcióvezető, Pintér Gábor indulhat. Szintén a parlamentben folytatja Németh Szilárd csepeli polgármester, volt kormányzati rezsibiztos, aki helyett a XXI. kerületben Borbély Lénárd alpolgármester indulhat. A XXII. kerületben Szabolcs Attila helyén pedig Karsay Ferenc alpolgármester lehet a jelölt. A Tóth József MSZP-s polgármester vezette XIII. kerületben, ahol biztos a fideszes jelölt bukása, a párt tudatosan Bagdy Gábor jelenlegi főpolgármester-helyettest küldi csatába, hogy a kompenzációs listáról bekerülhessen a fővárosi közgyűlésbe, és - mivel az összeférhetetlenségi szabályok szerint csak e listáról választható főpolgármester-helyettes - újra tagja lehessen a városvezetésnek.