A javaslatcsomagot már el is juttatták az új parlamentbe jutott pártok képviselőihez és a megalakult új kormány illetékes tagjaihoz. Az ÉVOSZ terjedelmes anyaga a problémákat és a lehetséges megoldásokat is számba vesz. Az építőiparból az elmúlt hét évben 85 ezer munkavállalót bocsátottak el. A lánctartozás 2013 végén becslésük szerint több százmilliárd forintra rúgott, aminek felét soha senki sem fizeti ki, mert az adós tönkrement, eltűnt.
A megoldás javaslatok között szerepel, hogy a magánmegrendelők által kiköthető garanciát a szerződés értékének öt százalékában maximálják. Szeretnék elérni, hogy követelésüket jelzálogjog-bejegyzési lehetőséggel biztosíthassák. Állami tulajdonban levő faktorcég felállítása, a közbeszerzéseknél 20-40 százalékos előlegfizetési kötelezettség bevezetése szerepel még az elképzelések között. Ott van javaslataik között az energiahatékonyságot szolgáló programok elindítása is.
Az ÉVOSZ szerint bármilyen programot is indít a kormány lakástémában, az csak akkor hatásos, ha legalább 8-10 éves időtávon kiszámítható, és elegendő forrás van mögötte. Azt írják, a programoknak az első új lakás megszerzésére és a meglévők energiatakarékossági és hőszigetelési problémáinak megoldására kell irányulniuk.
Szerepel a javaslatok között az áfacsökkentés, de ezt érdekes módszerrel valósíttatnák meg. Mint hangsúlyozzák, a magánbefektetők „alvó” pénzeit mozgatnák így meg. Az áfakedvezményt szociális alapon visszaigényelhető konstrukcióban javasolják: a 27 százalékból 20 százalékot lehetne visszakérni. Ez szerintük az új építések mellett „a meglévő épületek fenntartására, korszerűsítésre is ösztönözné a magánmegrendelői kört”.