Jean-François Copé, a jobbközép UMP tömörülés elnöke kijelentette: „Az eredmények a franciák nagy haragjáról tanúskodnak.” Az UMP alelnöke még keményebben fogalmazott: „A franciák tömegesen elutasítják az elmúlt években épített Európát.”
Stephane Le Foll, a szocialista párti kormány szóvivője elismerte, hogy nagy sokkot jelent a FN előretörése, de azt nem, hogy ezzel a szélsőjobboldali párt vált volna az ország első számú politikai erejévé. Ségoléne Royal környezetvédelmi miniszter sajnálatosnak nevezte, hogy a franciák egynegyede „egy erőszakosan Európa-ellenes pártra szavazott.”
Alain Juppé volt jobboldali miniszterelnök szerint súlyos vereségről beszélt, amelynek legfőbb tanulsága, hogy a hagyományos jobboldali és centrumpártoknak össze kell fogniuk. François Bayrou centrista politikus úgy értékelte az eredményt, hogy „szétesett a francia politikai paletta” azzal, hogy a két nagy párt csupán a szavazatok egyharmadát kapta meg, miközben a választói tartózkodás 57%-os volt. A zöldpárti José Bové viszont "steril tiltakozó szavazatnak" nevezte az FN nagyarányú térnyerését.
Megszólalt Manuel Valls miniszterelnök is, aki szerint bizalmi válság van Európa iránt, ennek ellenére ki kell tartani mellette.
Marine Le Pen szerint "a szuverén nép hangosan és világosan szólt." Apja, Jean-Marie Le Pen, a FN alapítója az eredmények fényében máris a francia nemzetgyűlés feloszlatását követelte.
Beszédes adatokat tett közzé a Le Monde: a becslések szerint a munkások 43, az alkalmazottak 38 %-a szavazott a Nemzeti Frontra, míg a szocialistákra e két rétegből 8, illetve 16% voksolt. Le Pen pártja a 35%-ot kapott a 30 év alattiak körében, míg a szocialistákra e korosztályból csupán 15 % szavazott.