Ez azért nem mindegy, mert írást jól lehet reprodukálni "szabadkézi utánzással" is, ráadásul a Simon elleni újabb okirathamisítási gyanú körül amúgy is sok a kérdőjel. A volt politikussal szemben az eddigi három rendbeli magánokirat-hamisítást - amelyet a vádhatóság szerint pontatlan képviselői vagyonnyilatkozatok leadásával követte el - ugyanis ötre emelték, mondván: Simon a hamis útlevéllel történő számlanyitáshoz szükséges iratokat saját kezűleg látta el "Gabriel D." névaláírással.
Ez az a számla, amelyet a MagNet Bankban idén február 10-én nyitottak Gabriel Derdak néven (Derdák Simon édesanyjának vezetékneve). A számlát állítólag egy erre a névre kiállított bissau-guineai útlevéllel nyitották, amire az ügyészség már Simon márciusi őrizetbe vételekor is hamis okmányként utalt, mondván: a volt politikus ezzel követte el felbujtóként a közokirat-hamisítást, amivel szintén gyanúsítják. Csakhogy Simon vallomásában elmondta, hogy nincs bissau-guineai útlevele - sem valódi, sem hamis -, soha nem kért meg senkit, hogy a nevében ezzel nyisson számlát, abban a bankban pedig nem is járt. Vagyis miként a MagNet-es számlanyitás, úgy a Gabriel D. névaláírás is lehet szándékos "provokáció".
Ezt erősíti, hogy az ügyészség "koronatanúja", N. Imre - a bank biztonsági embere - két, egymásnak ellentmondó vallomást tett. Az első szerint Welsz Tamás vállalkozó "bemondásra", útlevél bemutatása nélkül nyitott náluk számlát Simonnak Gabriel Derdak néven, majd egy órával később pontosított: a számlanyitáskor bemutatták az úti okmányt. Az időközben tisztázatlan körülmények között elhunyt Welsz másként emlékezett. A vállalkozó, aki amúgy nem tudott Simon útleveléről, azt állította, hogy már korábban nyitották a számlát, ő és barátja - az ügyben szintén gyanúsított K. József - csak a 250 ezer eurót pénzt fizették be rá. Ők ketten azonosíthatók is a bank kameráinak felvételein, míg Simon nincs rajtuk.