Állításuk szerint mindannyian kapcsolatba kerültek vagy kerülnének papokkal, vagy szerzetesekkel. A 26 nő keresztnevükkel és vezetéknevük első betűjével írták alá a levelet, s szülővárosuk nevét is melléírták. Úgy vélték, ők csak egyek a sok közül, akik hasonló cipőben járnak, s azoknak a nőknek a nevében is írnak, akik évek óta „csöndben élnek”.
Levelükben azt közölték, ismertek azoknak az érvei, akik már eddig is a cölibátus eltörlése mellett foglaltak állást. De nem esett szó azoknak a nőknek az érzéseiről, akik papok iránt lobbannak lánkra. Azt remélik, hogy olyan változás történik majd amely „nem a mi, hanem az egész egyház javát szolgálja”. Mint írják, szeretik a papokat, s ők is szeretik őket. Úgy vélték, hogy a papi nőtlenség eltörlése esetén munkájukat is jobban Isten szolgálatába állíthatnák. A levél írói személyes találkozóra is kérték az egyházfőt.
Buenos Aires érsekeként Ferenc pápa kapcsolatban állt a tavaly novemberben elhunyt Clelia Luróval, az egykori argentin püspök, Jerónimo Podestá özvegyével. 2000-ben Bergoglio meglátogatta a volt püspököt halálos ágyánál. Avallaneda egykori egyházmegyei vezetője 1966-ban, 45 évesen találkozott az akkor 39 esztendős Cleliával, aki akkor hat gyermek édesanyja volt. Kapcsolatba kerültek, minek nyomán Podestá egy évvel később lemondott az egyházmegye vezetéséről. 1972-ben a papi szolgálatát is feladta, s feleségül vette az asszonyt. 1974-ben, az állandó halálos fenyegetések hatására Podestá elhagyta Argentínát, és csak 1983-ban, a katonai vezetés bukása után tért vissza.
Az egyházban továbbra is persona non grátának számított, ezért is jelentett számára oly sokat Bergoglio látogatása 2000-ben.