Az ünnepélyes átadási ceremóniát szerdán 9-re hirdették meg a Hold utcai vásárcsarnokban. Negyedórával az örömteli aktus előtt a szitáló esőben három rendőr ácsorgott a Hold utcai főbejárat mellett, csöndesen beszélgetve. A fotocellás kapu mögött egy piaci alkalmazott törölgette az utcáról behordott esővizet a vendégek után. Akadt dolga bőven. A műemléki értékek megőrzésével felújított belső térben már nyüzsgött a tömeg. Feltűnően sok elegáns kosztümös hölgy és hivatalos vendégnek látszó öltönyös úr zsongott a földszinten. Egy bennfentes nő kóstolóra bíztatta a megjelent potentátokat. Néhány igazi vásárló is betévedt, s a termelők csak reménykedhetnek abban, hogy azért ennél többen lesznek később, mert a kosztümös-öltönyös had nem nagyon nyitogatta a bukszáját e reggeli órán. A tanyasi hangulatról néhány népi muzsikus gondoskodott.
A kamerák kereszttüzében azután nem sokkal 9 óra után megjelentek a nagy ágyúk, Fazekas Sándor agrár- és akácügyi miniszter, valamint a budai lakóparki otthonáról elhíresült kerületvezető, a Fidesz országgyűlési frakcióvezetője, Rogán Antal is.
A beszédekből kiderült, a 220 millió forintos beruházás "alig egy év alatt készült el". "Fazekas Sándor köszöntőjében kiemelte: a Hold utcai vásárcsarnok a Vidékfejlesztési Minisztérium és az önkormányzat együttműködésének eredményeként újult meg. Így egy újabb lehetőséget kapnak a tanyasi termékeket előállító gazdálkodók, hogy áruikat közvetlenül a fogyasztóknak értékesítsék. A miniszter szerint "így egy olyan közösségi tér alakul ki a Hold utcai piacon, amely kedvező az eladónak és a vevőnek" - tudósított az MTI.
"Rogán Antal a többi között arról beszélt, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával Budapest belvárosában sikerül megőrizni egy olyan történelmi értéket, mint a Hold utcai piac, amely mostantól a magyar termékek árusítására szakosodik". Az ellenzéki szakpolitikusok nem voltak ennyire elragadtatva. Szerintük inkább felháborító, hogy a tanyafejlesztési program forrásaiból a legtöbbet a Belváros kapta, miközben sok valódi tanyasi pályázónak nem jutott. Dél tájban visszalátogattunk a piacra. Már csak egy-két öltönyös téblábolt a pultok között, kezükben egyennejlonzacskóval. Ketten arról tanakodtak, mi lehet a repi tasak tartalma.
A mezőgazdasági termelői árak éves összevetésű csökkenése a tavalyi év második felétől tart. Márciusban a gabonafélék termelői ára 20,2, az ipari növényeké 18,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, a zöldségek, a gyümölcsök és a burgonya ára viszont rendre 2,7, 1,8, illetve 5,2 százalékkal emelkedett.
Az élő állatok és állati termékek körében a vágósertés és -marha felvásárlási ára 3,5, illetve 5,1 százalékkal csökkent, a tej ára viszont 16,3 százalékkal emelkedett.
Az első negyedévben átlagosan 11,6 százalékkal voltak olcsóbbak a mezőgazdasági termékek, a növényfélék ára 17,1, az élő állatok és állati termékek ára viszont csak 0,3 százalékkal csökkent.
A rangos vendégek távoztával maguk a termelők némi bizonytalansággal tekintettek a jövőbe. A megkérdezettek egyike sem kapott pontos tájékoztatást a helypénzről, csak annyit tudtak, hogy lesz. Egy lekvárt kínáló férfi úgy tudta 2000 forintot szed majd a piac. "Ehhez jön még a kisteherautóm 4 ezer forintos parkolási díja, meg az üzemanyagköltség, nem úszom meg 10 ezer forint alatt" - számolt. Egyelőre úgy döntött, nem jön minden nap a Hold utcába, szerencsére még két üzletük van a fővárosban. A kézműves csokoládés hölgy bizakodó, ő most még a hét 6 napján kínálná termékeit, de a vele szemben árusító zöldséges határozottan kijelentette, csak a péntek lesz a Hold utcáé.
A sajtárus három napot ad egyelőre a piacnak. Arra panaszkodik, hogy a közterületfelügyelő meg akarta büntetni, mert nem teherautóval parkolt le a piac előtt, és hiába magyarázta, hogy csak egy tálca árut vinne be a Vásárcsarnokba. Egy szemmel láthatóan jól értesült úr elmagyarázta neki, hogy nem az V. kerületi önkormányzat tehet arról, hogy nincsenek ingyenes parkolók kijelölve a termelőknek, ugyanis ez fővárosi hatáskör. Arra már ő sem tudott válaszolni, hogy a Belváros vezetői miért nem fordultak idejekorán a pártja által indított főpolgármesterhez ebben az ügyben.
Az ünneplő sokadalom egyébként diszkréten kihagyta a csarnokmustrát, a galériára föl sem mentek, pedig láthatták volna, hogy nem sok látnivaló van. Az ünnepélyes átadás napján a másfél tucatnyi üzlethelyiségből mindössze két étkezde volt nyitva. További két üvegtáblán egyenszöveget olvashattak volna, hogy "Ezen a helyen hamarosan ez magyaros vendéglő nyílik", egy másik tábla kínai büfét ígért, nem messze tőle egy kolbászsütöde keltett reményt. A földszinten a középső főutcán csak pár lehúzott redőny mutatta, még ott sem kelt el minden bérlemény, de aki vette a fáradságot, és a csarnok eldugottabb fertályaira is ellátogatott, több hasonló zárt üzletbe botlott.
A korszerű mellékhelyiségek viszont mindössze 100 forintért kínáltak enyhet a rászorulóknak.