Összukrajnai kerekasztal-tárgyalást kezdeményezett az ügyvezető elnök és miniszterelnök Kijevben. Közös közleményük alapján a párbeszédbe bevonnának minden politikai erőt és érintett civil szervezetet az összes régióból, mindazokat, "akiknek kezéhez nem tapad vér". Hasonlóan fogalmaztak a szakadároknak nyújtandó amnesztia kapcsán, melynek feltétele lenne, hogy nem vettek részt a vérontásban, s önként leteszik a fegyvert. A dokumentum számos, az Európai Együttműködési és Biztonsági Szervezet (EBESZ) által az ukrán válság békés rendezése érdekében kidolgozott javaslatot átvett, s a nemzetközi közvetítők támogatásáért folyamodott.
Arszenyij Jacenyuk kormányfő arra is kitért, gyanúsnak tartja Vlagyimir Putyin orosz elnök békülékeny hangvételű nyilatkozatait. A szakadárok provokatív akcióitól tartva Kijev úgy határozott, nem tartja meg a szokásos győzelem napi katonai parádét, és felvonulást. Az Arszenál térről végül egy kisebb tömeg átvonult az ismeretlen katona emlékművéhez. Páran a szakadárok jelképét, az orosz cári György-szalagot viselték. A Dicsőség téren a rendőrök őrizetbe vettek egy férfit, akinek Skoda típusú autójában fegyvereket, lőszert, rendszám-táblákat és iratokat, köztük újságíró-igazolványokat találtak. A Majdanon (Függetlenség tér) és a kormánynegyedben csendben zajlott a munkaszüneti nap.
Megélénkültek a harcok a Donyeck megyei Mariupolban. Lövöldözés tört ki a kijevi erők és az oroszbarát szakadárok közt, amikor utóbbiak Kalasnyikov gépkarabélyokkal felszerelkezve megpróbálták elfoglalni a helyi rendőrség épületét. Legalább húsz szeparatista, s a biztonsági erők tagja életét vesztette, a belügyminisztérium közlése alapján. A város más pontjain is azt jelentették, lövések hangja hallatszik, sebesülteket vittek el. A városházáért már napok óta folyik a küzdelem: hol a biztonsági erők, hol az oroszbarát fegyveresek kerítik hatalmukba. Ukrán zászlóval ellátott harckocsik érkeztek a helyszínre.
Kosztyantinyivka településen egy papot lőttek le a szeparatisták, amikor az megpróbált velük beszélni. A szomszédos Luhanszk megyében pedig egy házaspárt lőttek agyon a szakadárok, s megsebesítették tíz éves kislányukat, amikor a család Toyota típusú gépjárművével megpróbált átkelni a szeparatisták ellenőrzőpontján a Harkiv-Rosztov közti autóúton. Szemtanúk szerint a család nem állt meg az oroszbarátok felszólítására, ezért automata fegyvereikkel tüzet nyitottak rájuk.
Gyújtogatás Kijevben
Tűz ütött ki tegnap hajnalban a kijevi tévétornyot és a közszolgálati televíziót összekötő, föld alatti kábelcsatornában. Ugyan tűzoltók érkeztek a a kijevi Melnikova utcához, az oltást nem tudták rögtön megkezdeni, mivel a kábelek nagyfeszültség alatt voltak. Több tévécsatorna sugárzása leállt, lakossági bejelentés alapján négy rádió adásait nem tudták fogni. A televízióközpont munkatársai szándékos gyújtogatásra gyanakszanak. Sőt azt feltételezik, belső munkatárs segítette az elkövetőket, mivel még az alkalmazottak közül is kevesen tudják, hogy pontosan hol húzódnak a kábelek.
A kijevi nemzetbiztonsági tanács titkárhelyettese “klasszikus diverzánsakciónak” nevezte a történteket. “Az orosz különleges erők logikája mindmáig Lenin tanításán alapul, miszerint először a postát, a telefont és a távírót kell működésképtelenné tenni” - mutatott rá. Eközben a kelet-ukrajnai Luhanszk megyében a szakadárok követelésére több, ukrán nyelvű tévéadás sugározását leállították.