Vlagyimir Putyin elnök, a hadsereg főparancsnoka számára a náci Németország feletti győzelem évfordulója mellett azért volt jelentős a parádé, mert az ukrán válság árnyékában így demonstrálhatta, hazája milyen elrettentő katonai erővel rendelkezik. Bemutattak egyebek mellett T-90A páncélosokat, az Iszkander-M, a Topol-M, valamint az S400 Triumf rakétavédelmi rendszert. Felvonultatták a Ka-51 Alligator harci helikoptert, a míg-29-es harci gépet, valamint a Tu-160-as szuperszonikus stratégiai nehézbombázót.
"Üdvözlöm a győztes népet, hurrá" - vezette be mondandóját Putyin. A katonák háromszoros hurrával feleltek. Az elnök az orosz birodalmi jelkép, a Szent György Rend narancs-fekete sávos kitűzőjét viselte. Az elnök beszédében nem tért ki az ukrajnai válságra. Visszatekintést adott, s Oroszország "dicsőséges történelmét" ecsetelte. Megemlékezett a második világháborúban elesettekről. "Gondoskodunk arról, hogy ne felejtkezzünk el a hősökről" - fejtette ki. Hozzátette, május 9. mindig is fontos ünnepnap marad. "Az összes hazafias erő győzelmének napja ez, ami azt jelenti számunkra, hogy hűségesek vagyunk az anyaföldhöz".
Az egyik felvonuló harci gép a Krím zászlaját vitte. Putyin délután ellátogatott a félszigetre, amelyet márciusban kebelezett be Oroszország. "Történelmi igazságtételnek" nevezte a Krím annektálását, miután részt vett Szevasztopolban a győzelem napi díszszemlén. A Kreml utolsó pillanatig nem erősítette meg, hogy az elnök az annektálás óta először a félszigetre utazik. Nem csoda, útját éles bírálatok előzték meg. A német kancellár óva intette egy krími erődemonstrációtól, míg a kijevi vezetés provokációnak nevezte, s határozottan tiltakozott Ukrajna szuverenitásának megsértése miatt.