Patyi András, az NVB elnöke a választás tapasztalatairól tartott beszámolójában az első ízben alkalmazott jogszabályokkal kapcsolatban három sarkalatos pontot említett, amelyek újragondolását javasolta a törvényhozásnak.
Az NVB előtti, másodfokú jogorvoslati eljárások kezdeményezőinél is előírnák a személyes érintettség szükségességét, mert, mint mondta, csaknem száz olyan általánosan megfogalmazott beadványt kellett elbírálniuk, amelynél nem tüntették fel a személyes érintettséget.
Ugyancsak javasolta a többes ajánlás intézményének újragondolását, amelynek szabályozása elmondása szerint az adatokkal való visszaélés lehetőség hordozza magában.
Az NVB harmadik javaslata, hogy az Országgyűlés rögzítse egyértelműen: ha két választás eljárása egy időben folyik, az egyik választás esetében a választási bizottságba tagot delegáló jelölőszervezet ugyanabba a bizottságba a másik választáshoz kötődően már nem jogosult tagot megbízni - mondta Patyi András.
Pálffy Ilona, a NVI elnöke beszédében alapvetően zökkenőmentesnek és törvényesnek ítélte a voksolás menetét, ugyanakkor meggondolandónak nevezte néhány szűkre szabott határidő meghosszabbítását, valamint indokoltnak minősítette a levélszavazás regisztrációjának egyszerűsítését. Példaként említette, hogy a választási irodákra rendkívül nagy munkaterhet rótt az összesen 1,4 millió képviselőjelölti ajánlás ellenőrzése, amire mindössze három nap állt rendelkezésükre.
Szólt arról is, hogy a 120 ezer átjelentkező szavazó hatalmas logisztikai kihívást jelentett, de az új szabályok értelmében el tudták kerülni a "voksturizmust", hiszen a lakóhelyüktől távol szavazók is saját egyéni körzetük jelöltjeire szavazhattak.