A szervezet közleménye szerint a közmeghallgatás "csak színjáték", amelyben nem a megfelelő helyen, nem a megfelelő időben és nem a megfelelő kérdéseket tárgyalják. Paks II.-ről nem lehet érdemi szakmai és társadalmi vitát folytatni a szükséges beruházások háttérszámításainak, környezetvédelmi, nemzetgazdasági, társadalmi hatásainak ismerete nélkül - jelentették ki.
"Bár a telephely-engedélyezés ezzel a közmeghallgatással lényegében elkezdődött, alapvető információk hiányoznak az építendő erőművel kapcsolatosan: Magyarország nem tudja, mit vesz, mit épít, és pontosan mennyiért" - áll a közleményben.
A Greenpeace szerint a közmeghallgatáson munkatársaik és más megjelentek számos fontos kérdést megfogalmaztak, amelyekre azonban "nem kaptak egyértelmű választ".
A Országos Atomenergia Hivatal (OAH) által a paksi polgármesteri hivatalban tartott közmeghallgatáson valamivel több mint százan gyűltek össze.
Eck József, az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. projektmenedzsment igazgatója beszámolt arról, hogy a tervezett erőművi blokkok lelendő telephelyének vizsgálata során egyebek között földtudományi, meteorológiai, hidrológiai értékelést végeztek, értékelték a kibocsátások hatásait, az ember okozta külső veszélyeket.
Hullán Szabolcs, az Országos Atomenergia Hivatal nukleáris biztonsági főigazgató-helyettese az engedélyezés folyamatát ismertette. Hangsúlyozta, hogy a nukleáris létesítmények, így az atomerőművek is életciklusuk minden szakaszában folyamatos hatósági felügyelet alatt állnak annak érdekében, hogy a biztonsági követelmények mindenkor teljesüljenek.