A politikus azt kéri az állampolgároktól, kérjék ki saját országgyűlési vagy önkormányzati képviselőjük vagyonnyilatkozatát a kimittud.org-on vagy a Parlament honlapján keresztül, és nézzék meg, "kijön-e a matek", vagyis vagyonuk megfelel-e a feltüntetett jövedelmüknek. Ha eltérést tapasztalnak, írják meg a vagyonbevallási mozgalom Facebook-oldalán. Juhász Péter - mint a közlemény fogalmaz - Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető vagyonnyilatkozati botrányának kipattanása óta küzd az eltitkolt képviselői vagyonosodás nyilvánosságra kerüléséért.
A napokban újabb fideszes képviselőről derült ki, hogy hibásan töltötte ki a vagyonbevallását. A Magyar Narancs számolt be arról, hogy Illés Zoltán már 2011 óta rosszul töltötte ki képviselői vagyonnyilatkozatát. A hetilap szerint a környezetvédelmi államtitkárnak 2011-ben 12,2 millió forinttal kisebb, 2012-ben viszont 5,45 millió forinttal magasabb volt az összevont adóalapja, mint ami a vagyonnyilatkozataiban közölt jövedelmi adatokból kiszámolható. A lap kérdésére az államtitkár azt mondta, "nem tudja, hogy mennyi a fizetése", és "arra van a könyvelő, hogy az ismerje a részleteket". A hónap elején - a Fidesz frakcióvezetőjéhez hasonlóan szintén a Pasa Lakóparkban lakó - Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek kellett javítania vagyonnyilatkozatát.
Míg Nagy-Britanniában féltucatnyi képviselő került börtönbe adócsalásért és hamis könyvelésért a 2009-ben a Daily Telegraph által kirobbantott képviselői költségtérítési botrányt követően, addig Magyarországon a 2003-ban kipattant, és azóta folyamatosan jelen lévő parlamenti képviselői költségtérítési és vagyonosodási ügyek rendre következmények nélkül maradtak - hangzott el egy tegnapi konferencián. Robert Winnett, a Daily Telegraph hírigazgatója és Bajomi-Lázár Péter médiakutató kiemelte: a botrány rendezéséhez Angliában a híresen erős közmédia segítsége kellett, ám Magyarországon erre nem lenne esély.