Vrdoljak elmondta, Horvátország a jövő héten levélben új tárgyalási fordulót kezdeményez a Molnál az INA irányításáról kialakult vita rendezésére. Véleménye szerint a tárgyalásokra heteken belül sor is kerülhet. A miniszter egyúttal valótlan információk terjesztésével és a közvélemény félretájékoztatásával vádolta meg a Molt.
Arra a riporteri kérdésre, hogy a tárgyalóküldöttséget ismét ő maga vezeti-e, a miniszter kifejtette: a horvát kormány egységes álláspontot képvisel az ügyben, és ragaszkodik hozzá, hogy egy új, a horvát törvényeknek megfelelő vállalatirányítási modellben állapodjanak meg a Mollal.
A múlt héten a horvát miniszterelnök bejelentette: a vitás ügyekben kompromisszumot akar a Mol-lal, tekintet nélkül a Horvát Néppárt ellenállására. Eddig avatatlan személyekre bízták a tárgyalást a Mollal – írta egy horvát lap. Zoran Milanovic kormányfő számára ugyanakkor politikai kockázatot is jelent, ha túl megengedő a magyarokkal.
A Mol-csoport angol nyelvű honlapot indított, ahol részletes információkat tett közzé a horvát INA energetikai vállalatban tett befektetéseiről, a gázkeretszerződésről és a horvát kormánnyal folytatott tárgyalásairól - jelentették be.
A Mol 2008 októberében lett az INA legnagyobb részvényese, és később tényleges irányítási jogokat szerzett a vállalatban. Ezt a Nemzetközi Valutalap (IMF) által szorgalmazott INA-privatizációs törvény tette lehetővé, amelyet Ivica Racan miniszterelnök kormánya alatt fogadtak el 2002-ben.
Az MTI szerint a Mol egy meg nem nevezett részvényese javasolta, hogy Martonyi János távozó külügyminisztert válasszák az igazgatóság tagjának.