A Milla története már lezárult - ezzel a címmel közölte honlapján a Milla egyesület, hogy nem folytatják tovább. Ezt már a választások előtt eldöntötték, még március 29-i közgyűlésükön, ám a döntést csak hétfőn tették közzé. Mint írták: Az egyesület közel 1 éve nem folytat valós tevékenységet, így "annak a hamis látszatnak a táplálása, hogy a Milla még létező entitás, vagy annak a hamis látszatnak a táplálása, hogy a Milla az ellenzéki összefogás CÖF-je", alaptalan és méltatlan is. Formális döntés ugyan még nem született az egyesület feloszlatásáról, de nem hivatalosan már határoztak.
Az Egymillióan a sajtószabadságért Facebook-csoportból kinőtt civil egyesület úgy véli, ugyan a rendszerváltás konszenzusos jogállamiságát lebontó Orbán-rendszerrel szemben képes volt több tízezer embert mozgósítani, 2012. október 23-át követően, miután szerepet vállalt az Együtt 2014 választói szövetség elindításában, majd pedig meghatározó vezetői részt vettek a választói szövetségből alakuló párt alapításában, "már nem tudta többé betölteni azt a szerepet, amelyet korábban kivívott magának".
Az egyesület létezése mellett szerintük nem szólnak érvek. A március 29-én közgyűlésen sem először merült fel a megszüntetés. "Az erre irányuló korábbi próbálkozások, a Milla és az Egyesület működésének értékelését célzó tisztázó viták - részben a tagok többségének a hozzáállása, részben formai okok miatt - idáig meghiúsultak. Mindezek figyelembevételével most azt javasoljuk az egyesület tagjainak, hogy a további méltatlan huzakodást kerülve méltósággal zárjuk le a Milla történetét" - írták, hozzátéve, talán jócskán megkésett annak kimondása, hogy a Milla már nem létezik.
Ettől függetlenül úgy vélik, "kifejezetten kívánatos", hogy a választási eredménytől függetlenül is erőre kapjon a magyar társadalom civil hangja, és a demokratikus alapértékek mellett kiállva minél többen adjanak hangot közéleti viszonyaink alakításának igényével olyanok is, akik nem kívánnak pártok színeiben politizálni. Azt, hogy lesz-e hasonló civil mozgalom április 6-át követően is, "vagy erőre kap-e a társadalmi párbeszéd Magyarországon", nem tudják, de mindenképpen kívánatosnak tartanák.