KDNP;devizahitel;

- Jé, még van KDNP?

Van, létezésükről oly" módon tettek tanúbizonyságot, hogy képviselőjük, Aradszki András sajtótájékoztatón jelentette be, a devizahitelesek sorsa rövidesen, de most már tényleg, (Isten bizony?) rendeződik. Az MTI erről így számol be: a kereszténydemokrata Aradszki András szerint rövid időn belül meglesznek azok a jogi keretek, amelyekkel alkotmányosan, a költségvetést fenyegető pereket megelőzve tudják véglegesen és hosszú távon rendezni a devizahitelesek szerződéseit.

Erről a kormánypárti politikus beszélt szombati budapesti sajtótájékoztatóján. Kifejtette: reményeik szerint - ha további kormányzásra kapnak felhatalmazást - olyan viszonyrendszert lehet kialakítani, hogy megszűnnek a devizahitelezési szerződések és forintalapú elszámolás lesz.

Aradszki András felidézte, hogy 2010-ben, amikor átvették a kormányzást, 735 ezer devizaszerződés volt, azaz ennyi lakóingatlan sorsa volt bizonytalan. Ez minimálisan is 1,5 millió ember létfeltételeit veszélyeztette - folytatta a kormánypárti politikus -, aki szerint ennek a jelenségnek az elindítói a Gyurcsány-Bajnai kormányok voltak.

Emlékeztetett arra, hogy több lépcsőben igyekeztek segítséget nyújtani a bajba jutottaknak. Elsőként említette a végtörlesztést, amivel 180 ezer család élt, majd kitért az árfolyamgátra, amely 169 ezer ingatlant érintett. Jelenleg 28 milliárd forintot tesz ki az a kamatösszeg, aminek megfizetése alól a devizaadósok mentesültek - jelezte.

Szólt arról, hogy fenntartották a kilakoltatási moratóriumot, és kitért arra is, hogy közel 6 ezer ingatlan árverezésére lennének jogosultak a pénzintézetek. Belépett a rendszerbe az eszközkezelő is, amely azoknak igyekszik segítséget adni akik a végtörlesztésben nem tudnak részt venni. Ez mintegy 15 ezer lakost érint - mondta a KDNP-s politikus.

Aradszki András felidézte azt is: felszólították a Kúriát a jogi helyzet megvizsgálására, amit az részben megtett. Az Alkotmánybíróság döntése szerint pedig a kormány, illetve a parlament jogosult törvényalkotás útján, bizonyos feltételek mellett belenyúlni a megkötött szerződésekbe - jelezte a kormánypárti politikus, aki az új országgyűlés megalakulása után gyors döntéseket helyezett kilátásba.

Több mint 120 ezren nem a lakóhelyükön, hanem egy másik magyarországi településen voksolnak vasárnap az országgyűlési képviselő-választáson - derül ki a Nemzeti Választási Iroda internetes tájékoztató oldalának, a www.valasztas.hu-nak a szombat reggeli adataiból.