;

Mesterházy Attila;Gyurcsány Ferenc;Simon Gábor;

- Egy mondat

Egyetlen laza mondat, mintegy mellesleg, a cikk végén. Persze az újságnál tudják, nagyot durran, ezért az elejére, a bevezetőbe is odateszik. Hát idézzük: "A mellé helyezett zárkaügynök jelentése szerint Simon Gábor arról is beszélt: Mesterházy Attila és Gyurcsány Ferenc is tudtak a százmilliókról". Ennyi. Itt vége is az MSZP immár előzetesben lévő volt elnökhelyettesének újabb bűnlajstromáról készült beszámolónak. A labda fel van dobva.

A még mindig közszolgálatinak csúfolt rádióban és tévében hírt lehet belőle csinálni, faggatni lehet róla Szanyi Tibort, a Fidesz egyik szóvivője meg újra követelheti, hogy 57 nap "titkolózás" után Mesterházy végre mondja meg, honnan van és kié a sok százmillió. És négy nap múlva választás. De most csak foglalkozzunk azzal az egyetlen, nagyon életszerű és nagyon helyén való mondattal. Honnan is szerzik az újságnál - még ha annyira kormányközeliek is - ezt az információt? Hallják, hogy mi hangzik el a zárkában? Vagy megkapják a "zárkaügynök" jelentését? Vagy megszerzik? Az ügyészségtől, vagy a bv-től? És egyáltalán: az, hogy egy "zárkaügynök" faggatja - provokálja (?) - az előzetesben lévőt, az nyilvános információ? Ha meg nem, akkor hogyan jut el mégis az újsághoz? Vagy az egész csak blöff? Amire persze rá lehet építeni az egész hírfolyamot. Négy nappal a választás előtt.

Normális országban egy ilyen mondat nem jelenhet meg. Normális országban következményei vannak, ha egy ilyen mondat mégis megjelenik. Normális országban az ügyészség vezetője azonnal benyújtja lemondását. Ha igaz, hogy tőlük került ki az információ, azért. Ha meg nem igaz, azért. És persze normális országban bukik a kormány is. Mert kezében tartja az ügyészséget. És mert hagyja, hogy a választási kampány finisében ilyen nemtelen eszközökkel igyekezzenek befolyásolni a szavazókat. Teljesen függetlenül attól, hogy Simon Gábor gazember-e, valóban volt-e annyi eltitkolt bankszámlája, vagy csak felhasználták - bárkik - és egy szerencsétlen balek. Mindennek kiderítése ugyanis az igazságszolgáltatás dolga. És nem lapinformációkból kell napvilágra kerülnie. Négy nappal a választás előtt.

Tudjuk, ez nem normális ország.