Az eseményeket az ATV és a Népszabadság egy-egy újságírója moderálná élő adásban, pártatlan feltételeket biztosítva.
Mint Németh Szilárd, az ATV hírigazgatója a Népszavának elmondta, „elementáris igény van a közvélemény részéről ezekre a vitákra, és komoly nyomás nehezedik mind az ATV-re, mind pedig a Népszabadságra e viták megszervezése és lebonyolítása érdekében”.
A meghívókat elküldték az LMP, a Fidesz és a Kormányváltó összefogás képviselői számára, egyúttal felkérték a listavezetőket, Orbán Viktort, Schiffer Andrást és Mesterházy Attilát, hogy jelöljék ki a szakkérdésekben vitázó politikusokat. Egyelőre hivatalos válaszok még nem érkeztek, de az informális jelzések arra utalnak, hogy a pártokban is van igény a vitára.
Arra a felvetésre, hogy a szintén parlamenti Jobbikot miért nem hívják meg a fórumokra, Németh Szilárd leszögezte: az ATV következetesen tartja magát ahhoz az elvéhez, hogy saját felületén nem akar vitalehetőséget adni olyan pártoknak, amelyek nyíltan hirdetik, hogy nem demokratikusak.
A Republikon legújabb elemzése szerint a szavazók mintegy hetven százaléka úgy véli: a vitán egy, a demokráciát tiszteletben tartó miniszterelnöknek kötelessége részt venni. A Fidesz szavazóinak fele ezt szintén így gondolja. Az Ipsos adatfelvételén alapuló elemzés azt is megállapítja, hogy a választásokat megelőző miniszterelnök-jelölti vitára a választók szerint egyértelműen szükség van: 62 százalékuk általában véve fontosnak tart egy ilyen vitát, míg a jelenlegi helyzetet ismerve 55 százalék szerint indokolt, hogy Orbán Viktor és Mesterházy Attila vitázzon.
Ferencz Gábor, az MSZP kommunikációs igazgatója a Népszavának a felmérésre és a tervezett vitára vonatkozó kérdésére úgy válaszolt, hogy a vita egy választási kampány legfontosabb eleme, mert szükség van a különböző nézetek nyilvános ütköztetésére. Az ilyen viták lebonyolítása a közmédia kötelessége lenne – mondta, de mivel az nem tesz ennek eleget, az MSZP örömmel veszi az ATV és a Népszabadság kezdeményezését, és abban részt akar venni.
Schiffer András, az LMP társelnöke szerint egy választási kampánynak nem a botrányokról kellene szólnia, nem azt kellene mantrázni, a közvéleményt hülyének nézve, hogy „Magyarország jobban teljesít”, hanem érveket kellene egymással szembeállítani. „Megértem, hogy Orbán Viktor nem bízik a saját érveiben” – mondta Schiffer, és megerősítette: az LMP felnőttnek tekinti a választókat, és részt venne a tervezett vitában.
A Fidesz pártirodájáról Sáfrány Szilvia a későbbiekre ígért választ, egyúttal felhívta a figyelmet a párt szóvivőjének a vitákkal kapcsolatban a korábbi sajtótájékoztatókon hangoztatott véleményére. Selmeczi Gabriella februárban még azt mondta, hogy "Orbán Viktort nem kell félteni, a kihívások elől nem szokott megfutamodni", az elmúlt hetekben azonban a kormánypárt részéről csak kitérő válaszok érkeztek. Legutóbb egy hete Havasi Bertalan, a miniszterelnöki sajtóiroda vezető kijelentette: "A vita fontos és hasznos dolog, de a kérdés továbbra sem időszerű". Mesterházy Attila március 15-i kihívására pedig a párt közleményben így reagált: "Nincs valós alternatívát felmutató, kormányzóképes igazi jelölt a baloldalon, ezért a vita feltételei sem állnak fenn."