Déli Krónika;

- Köztér - Hírérték

Egy pillanatra elmorfondíroztunk, tényleg csak egy futó gondolatkísérlet erejéig, mi lesz például a rádiós hírszerkesztőkkel, ha az ellenzék nyeri a választásokat. Rendre az derül ki ugyanis (bármilyen hírműsort hallgatva), hogy a naponta végzett munkájuk finoman szólva nem emlékeztet ennek a szakmának a nyomaira sem. Lehetne esetleg arra gondolni, hogy a megfelelési kényszer irányítja a műsorok összeállítását, és akkor rendben lesz egy másik kormány regnálásakor is, a talpnyalás ugyanis nem rendszerfüggő, de ennek kicsi a valószínűsége.

A Déli krónika vezető híre semmiképpen sem lehet egy hosszas, riportokkal tűzdelt tudósítás a határon túli magyaroknak a március 24-én kezdődő személyes szavazásáról. Ha nincs ennél fontosabb belpolitikai hír (van), akkor az ukrajnai helyzet elé semmi sem kerülhet - a szakma szabályai szerint. Persze, ha az ukrajnai helyzet változatlanul megoldhatatlan feladat elé állítja a hivatalos magyar politikát, és általa a magyar hírharsonát, akkor nincs min csodálkozni. Akkor az is érthető, hogy a legnagyobb terjedelemben most is Simon Gábor ügyével foglalkozik a Magyar Rádió déli krónikája. Amely ügynek most éppen semmilyen hírértéke nincs.

Grecsó Krisztián azért lehetett író, mert senki sem szólt neki, hogy nem lehet. Hitte, hogy lehet, ezért kezdett tanulni, de úgy érzi, mostanában elveszett a fiatalokból a hit; reménytelenek, lemondók, nem érzik, hogy dönthetnek a sorsukról. Grecsó szerint ma olyan erős az emberekben a szorongás, hogy túlteljesítik a politikai elvárásokat.