Noha a Századvég a gazdasági növekedés tartós fennmaradását vetíti előre, ezt is emeli ki az elemzésről szóló rövid sajtóközleményben, 2015-re már maga is csak 2 százalékot jósol, mert "a hazai gazdaság eléri kapacitási korlátait".
A Századvég szerint a gazdaság 2013 végén minden eddiginél szélesebb bázisú növekedési szerkezetet mutatott a termelői oldalon. Leginkább a mezőgazdaság és az építőipar járult hozzá a konjunktúrához. Más kutatóintézetek szerint mindkettőnél az alacsony bázis a jó eredmény oka, az agráriumot a rossz időjárás húzta vissza egy évvel korábban, az építőipar teljesítménye pedig annyira lenullázódott, hogy ahhoz képest lehetett növekedni egy olyan évben, amikor a lejáró pénzügyi ciklus miatt az állami beruházásokra szinte pánikszerűen igyekeztek elkölteni az uniós támogatásokat.
A századvégesek ezzel szemben azt hangsúlyozzák, hogy az összes meghatározó nemzetgazdasági ág emelte a GDP-növekedés rátáját. A felhasználói oldalon is kiegyensúlyozott volt a gazdaság teljesítménye, hiszen a külső és a belső forrásokra közel azonos mértékben támaszkodott, írják közleményükben. Kiemelik: már a gyorsuló fogyasztás is élénkítette a belső keresletet. Ugyanezt várják a jövőre is: "a belső motor már a fogyasztás lesz."
A Századvég prognózisa szerint a gazdasági növekedés 2014-ben és 2015-ben is kiegyensúlyozott marad, mivel a nettó export és a belső felhasználás is pozitívan járul hozzá a GDP bővüléséhez.
A közlemény elismeri, hogy a jegybank második növekedési hitelprogramja iránt jelenleg lanyha az érdeklődés, de a szerzők arra számítanak, hogy a második félévben ez megnő. Barcza György vezető elemző azt mondta a Népszavának, hogy gyors felfutásra számít. A kedvezményes hitel ugyanis elsősorban beruházásokra vehető föl, azok előkészítése pedig időigényes.