Több mint húsz településen, mintegy negyven bábszínház, független társulat, oktatási intézmény, szakmai szervezet képviselteti magát az eseménysorozaton. Egészen különleges helyeken láthatunk majd bábjátékot. Például a Széchenyi, a Gellért, a Lukács Fürdőben a zenekar a parton lesz, de a bábok a vízben.
De a Ferihegy - Nyugati Pályaudvar vasútvonalán is feltűnnek bábok, vagy éppen a kisföldalattin. Az Írók Boltja kirakatában a Színház- és Filmművész Egyetem bábszínész- és bábrendező szakos osztálya lép fel.
Érdekesség lesz itt a már nem először üzemelő, Vitéz László bábautomata. Sarkadi Bence, aki már bejárta a világot, a maga készítette mívesen gyönyörű marionettjeivel, a Bethlen Téri Színházban és a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Múzeum előtt is játszik majd.
Találkozhatunk szerelmes bábpárokkal a Budapest Bábszínházban rendezett tárlaton, és részt vehetünk rapid bábrandin, de még a Magyar Állami Operaház előcsarnokában is báboznak majd.
Debrecenben a városházára, a plázába, a villamosokra is beférkőznek a bábok, Szombathelyen vasúti váróteremben, Kecskeméten piaci csarnokban fognak bábozni. Pécs központjában, a Széchenyi téren pedig bábos flashmob várja az érdeklődőket, arra járókat.
A nemzetközi bábszínházi szövetség, az UNIMA 2002-ben nyilvánította március 21-ét bábszínházi világnappá. A cél felhívni erre a rendkívül izgalmas műfajra a figyelmet, ami közel sem csak gyerekeknek szól, ahogy ezt sokan még mindig gondolják.
A holt anyag életre keltése régóta izgatja az embereket. Kicsit a halálnak való fityiszt mutatás ez. Többen azt hiszik bábosnak, aki a paraván mögött állva mozgatja a figurákat. A bábjáték ma már ennél jóval komplexebb, gyakran látszanak hús-vér mivoltukban a bábosok, és az "élő" színházba is beépülnek a bábos eredmények.
Bábosok pedig mind gyakrabban létrehoznak olyan produkciókat, melyekben alig használnak bábot, bebizonyítva, hogy azok nélkül is megállják a helyüket, teljes értékű színészek, akik még bábozni is tudnak. Ilyen produkció volt például az V. Bábu Fesztiválon két tehetséges, fiatal bábos, Eke Angéla és Márkus Sándor előadásában a Burok című előadás, ami Belgiumban már díjat is nyert.
Ez sajátos performansz is, a nézőket a játékba bevonó színház, melynek keretében részt veszünk a két fiatal esküvői vacsoráján. Nincsenek igazi bábok. De van olyan tárgyhasználat, vannak olyan kellékek, amelyek mégis árulkodnak arról, hogy bábosok hozták létre ezt az érdekes produkciót.