Az ausztrál kormány hadihajókat és repülőgépeket küldött a térségbe, Perth városától mintegy 2500 kilométerre.
Az ausztrál tengeri biztonságot felügyelő hatóság közlése szerint a legnagyobb tárgy mintegy 24 méter átmérőjű, a felvétel szerint a víz sodorja őket, hol felbukkannak, hol lesüllyednek az óceánban. David Gallo, aki az Air France 447-es járata utáni kutatást vezette, a CNN-nek azt mondta, lehet, ekkora méretű tárgy a repülőgép farokrésze lehet. Ő is, más szakértők is óvatosságra intenek. Ha ilyen nagy méretű részekre bukkannak, akkor a repülő nem a levegőben robbanhatott fel, hanem még egyben volt, amikor a tengerbe zuhant. A radarkép egy a CNN-nek nyilatkozó ausztrál szakértő szerint már néhány napos, a tárgyak szerinte azóta tovább sodródhattak.
Az ausztrál kormányfő tájékoztatta malajziai kollégáját a radarképről, a malajziai illetékesek azonban nagyon visszafogottan nyilatkoznak. Egyszer már hamis várakozásokat keltettek a kínai radarképek közzétételével. A tizenhárom napja várakozó családtagok már idegeik szélén vannak, tegnap hisztérikus jelenetek játszódtak le, mivel egyre rosszabbul tolerálják, hogy semmiféle információt nem kapnak.
Az ausztrál királyi légierő egy Orion repülőgépe már a térségbe érkezett, három másik gép is úton van, Új-Zéland is hasonló felderítő gépet irányított az észlelés helyszínére. Az amerikai haditengerészet P8-as Poseidon gépe szerint „számottevő radarjeleket” észlelnek, ami arra utal, hogy jelentősebb méretű tárgy lehet a víz felszíne alatt. Hadihajókat is útnak indítottak, több kereskedelmi hajó közelebb tartózkodik a potenciális helyszínhez.
Az Aviation Week című szaklap már korábban bírálta az ausztrál hatóságokat, miért nem nyilatkoznak arról, hogy 3 ezer kilométer hatótávolságú szuper radarjuk látta-e nyomát a malajziai repülőgépnek. Az ausztrál királyi légierőhöz tartozó katonai radarrendszer, a Jindalee Over-The-Horizon Radar elvileg akár végig is követhette a valószínűleg dél felé kanyarodott Boeing útját. A hagyományos radarok erre nem képesek, de a Jindalee igen. Az ausztráloknak van egy szupermodern műholdkövető rendszerük is, a Pine Gap, amelyet az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökséggel együttműködésben működtetnek. A Bloombergnek a Jindalee radar adataival kapcsolatos kérdésére az ausztrál védelmi minisztérium korábban elutasító választ adott, mondván, nem kommentálják katonai felderítő kapacitásaik képességeit.