A volt politikus ügyével több szálon is összekapcsolódó Welsz Tamás szerepéről eközben újabb részletek derültek ki. Az már tudott volt, hogy az Interpol által egy panamai csalás miatt körözött Welsz - aki a Budapest-Bamako rallykat is szervezte - segített Simonnak, akivel régóta kapcsolatban álltak, ismerősök voltak. Welsz szerezte például a volt politikusnak azt a bissau-guineai útlevelet, mellyel a Gabriel Derdak néven Budapesten nyitott bankszámlára idén februárban elhelyezték a 75 millió forintnyi eurót. Az útlevélben Simon lakcímeként az azóta kilőtt és üresen álló bissau-guineai elnöki palota címe szerepelt. Hírek szerint Welsz nemcsak Simont segítette jó pénzért ilyen útlevélhez.
A korábban Welsz érdi házában tartott házkutatás során nemcsak a Simon fényképével ellátott útlevél került elő, hanem több kitöltetlen másik is. Az Index úgy értesült: egy bankos belső ember segítsége is kellett ahhoz, hogy a Simon-útlevéllel számlát nyithassanak Budapesten, mivel másképp nem térhettek el attól az előírástól, hogy a számlanyitásnál jelen kell lennie a tulajdonosnak. A portál szerint Welsz segített Simonnak fedősztorit kreálni a 240 millió forint eredetéhez, de a pénz "gazdájának" szánt uruguayi cég ezzel kapcsolatos hamis papírjait lefoglalták Welsznél, így a sztori "bedőlt".
A botrányban játszott aktív szerepe és az Interpol-körözés ellenére Welsz szabadlábon van - méghozzá vélhetően Magyarországon. A panamai csalás miatt körözött Welszt - mint az Index feltárta - tavaly novemberben egyszer már rövid időre őrizetbe vették a magyar hatóságok, de az ügyészség javaslatára a bíróság úgy döntött, nem adja ki a bissau-guineai tiszteletbeli konzuli címmel is büszkélkedő férfit Panamának, így szabadlábon távozott. Egyes vélekedések szerint cserébe "feldobta" Simont. Érdekes egybeesés, hogy az akkor még aktív politikus ellen ugyanabban a hónapban indult nyomozás, noha akkor még mentelmi jogát fel sem függesztették. Welsz Magyarországon amúgy biztonságban érezheti magát, mert a Simon-üggyel összefüggésben egyelőre nem gyanúsított.
Eközben a Fidesz tegnap is minden fórumot felhasznált, hogy az ügyet a kampányban napirenden tartsa. Az Országgyűlés mentelmi bizottságának KDNP-s elnöke, Rubovszky György ismét behívta Mesterházy Attilát, hogy adjon számot a Simon-vagyon eredetéről, de az MSZP elnök-frakcióvezetője jelezte: ő is csak annyit tud és azt is Simon nyilatkozatából, hogy a pénznek nincs köze a párthoz. A XVIII. kerületben pedig - ahol Simon egyéniben indult volna a választáson - a Fidesz szintén igyekezett a helyi szocialista politikusokra, továbbá az új ellenzéki jelöltre is "rányomni" az ügyet. Nem hagyta ki a napi "simonozást" a fideszes Gulyás Gergely sem, aki ennek apropóján Bajnainak és Gyurcsánynak ment neki. AzMSZP-s Szanyi Tibor eközben Polt Péter legfőbb ügyésztől vár választ arra, hogy miként szivárogtak ki (leginkább) a Magyar Nemzethez a Simon-ügy folyamatban lévő nyomozásának részletei. (Érdekesség, hogy tavaly ősszel a KNyF a Magyar Nemzet szerkesztőségének szomszédságába költözött).