A Libanont támogató nemzetközi csoport külügyminisztereinek párizsi ülésén John Kerry amerikai külügyminiszter először találkozott orosz kollegájával azóta, hogy Oroszország ellenőrzése alá vonta a Krím félsziget egy jelentős részét. A találkozót követő rövid egyeztetésükön amerikai források szerint Kerry arra kérte Lavrovot, hogy Oroszország és Ukrajna között kezdődjenek közvetlen egyeztetések. A francia elnöki hivatalban történt találkozón jelen volt Francois Hollande francia elnök és Laurent Fabius francia, valamint William Hague brit és Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter is.
A megbeszélés állítólag Lavrov hajthatatlanága miatt félbeszakadt, de francia források szerint a nap folyamán még folytatódni fog. A nyugati diplomácia egész nap megpróbált nyomás gyakorolni Oroszországra annak érdekében, hogy visszavonulót fújjon az Európai Unió állam- és kormányfőinek rendkívüli csütörtöki brüsszeli csúcstalálkozója előtt, ahol a szankciók kérdése is napirendre kerülhet, amennyiben Moszkva nem mutat nagyobb rugalmasságot az ukrajnai válság megoldására.
Németország a hét eleje óta szeretné elérni, hogy megalakuljon egy nemzetközi összekötő csoport. A Fehér Ház tájékoztatása szerint Angela Merkel német kancellár és Barack Obama amerikai elnök keddi telefonbeszélgetésük alkalmával megegyezett abban, hogy a válságból vezető kiút az lenne, ha Oroszország visszavonná katonai erőit a bázisokra és az orosz kisebbség jogait nemzetközi és emberi jogi megfigyelők szavatolnák, valamint közvetlen párbeszéd kezdődne Oroszország és Ukrajna között.
A nemzetközi megfigyelők Ukrajnába küldését szorgalmazta az Ukrajna függetlenségét garantáló 1994-es budapesti memorandum aláíróinak párizsi délelőtti találkozóján John Kerry amerikai, William Hague brit és Andrij Descsica ideiglenes ukrán külügyminiszter is, aki váratlanul érkezett Párizsba kedden este a francia diplomácia meghívására. Az egyezményt aláíró Oroszország nevében Szergej Lavrov külügyminiszter azonban nem ment el az egyeztetésre a párizsi amerikai nagykövetségre.
"Ez a nap teszt arra, hogy megtudjuk, Oroszország hajlandó-e leülni Ukrajnával .... és erősen ajánljuk, hogy tegye meg" - mondta Hague. Hozzátette: "Holnap lesz az Európai Tanács. Ami az Európai Tanácsban fog történni, azt nagyban meghatározza, hogy Oroszország hajlandó-e ma Ukrajnával tárgyalni. És fontos, hogy ez a fejekben legyen. Igen, ez ma teszt Oroszország számára".