A bizottság egyebek mellett felkérte a Pécsi Tudományegyetem polgári jogi tanszékét, adjon szakértői véleményt arról, hogy az összeférhetetlenség ideje alatt (2009 februártól) jogszerűtlenül felvett és az Országgyűlés által kifizetett javadalmazás visszakérhető-e egyáltalán Simon Gábor volt képviselőtől, és ha igen, milyen jogcímen. Schiffer már az ülést követően kijelentette, nem biztos abban, hogy visszamenőleg lehet követelni a juttatásokat. Arról is beszélt, hogy az ügyben folyamatban van a büntetőeljárás, így aggályos lehet, hogy az Országgyűlés ennek ellenére utasította vizsgálatra a testületet.
Az Országgyűlésről szóló törvény alapján a képviselő akkor köteles visszafizetni a tiszteletdíját, ha a mandátuma a parlament összeférhetetlenséget kimondó határozata alapján szűnt meg - figyelmeztettek szakemberek hozzátéve, hogy Simon esetében erre nem került sor, a képviselő ugyanis megbízatásáról lemondott - néhány órával az előtt, hogy a Ház mandátumától megfoszthatta volna. Az ügyet ismerő szakemberek szerint a kormánypárti többség vélhetően "kreatív jogászok" segítségét várja ahhoz, hogy a KDNP-s Rubovszky György vezette mentelmi bizottság végül "jogi érvekkel álcázott" politikai jelentést készíthessen.
Kunhalmi Ágnes, az MSZP elnökségi tagja, aki Simon korábbi választókerületében indul egyéni mandátumért, tegnap élő adásban kérte a volt politikust, ha hallgatja a Kossuth Rádiót, "mondja meg, honnan van az a 240 millió, mert a szocialista párt és én magam sem, és senki a környezetemben nem tudja. Ennek ki kell derülnie, úgyhogy, Gábor, arra kérlek, ha most hallgatsz bennünket, akkor mondd meg (…), mert a politikai tisztességünk és az egyenes gerincünk ezt kívánja meg".