Sőt, sajtótájékoztatót is tartottak, amelyen hangoztatták, hogy a kamarai választási szabályzat 2013. évi módosítása eleve kizárja a tiszta választás lehetőségét, ráadásul a jelenlegi vezetőség választotta ki a szavazatszámlálókat is. "Ez egyszerű provokáció, ami méltatlan az ügyvédekhez" - reagált a HVG-nek a választási szabályzatot jegyző Magyar Ügyvédi Kamara elnöke. Bánáti János szerint az egynapos szavazáson, tíz óra alatt gond nélkül lebonyolítható a tisztújítás.
Egyébként a kamarai választás közvetlen, a személyes szavazás lebonyolításában, illetve a voksok összeszámlálásában közreműködőket pedig az ügyvédi kar egészét képviselő önkormányzati szerv jelöli ki. Ugyanakkor a tisztújítás általában nem is hozza lázba az ügyvédeket, rendszerint az érintettek alacsony százaléka él szavazati jogával, legutóbb is mindössze 1200-an voksoltak az ötezer jogosultból.
Az országos kamarát vezető Bánáti egyébként kamarai körlevélben és közleményben is önmérsékletre intette az egyre hevesebb és személyeskedővé váló "kampány" résztvevőit. A politikai elfogultság vádja ugyanis ismét megfogalmazódott a kampányban; ahogy négy éve radikális jobboldali kötődésű ügyvédek, élükön Grespik Lászlóval terveztek hatalomátvételt, most az ÜÖ jelöltjeinek kormánypárti kapcsolatai kerültek nyilvánosságra.
Az egyébként nem új, négy éve alakult szerveződés elnökjelöltje a nagy szakmai elismertségű Dessewffy Alice, ám az elnökhelyettes-jelöltje az a Bártfai Beatrix, aki a férjével együtt a Sárhegyi és Társa Ügyvédi Irodának a partnere, amely már az első Orbán-kormány idején is sorra nyerte a kormányzati és állami megbízásokat, csakúgy, mint ma. Bártfai képviseli például az államot a Sukoró-üggyel kapcsolatos magyarországi perekben is, de az ÜÖ egyéb tisztségviselői-jelöltjeinek kormányoldali megbízásai is napvilágra kerültek.