Példa erre Hagyjátok békén Ráhelt! című írása (Népszava, 2014. február 20. 7. o.), amelyben Orbán Ráhelt vette védelmébe, miután a Népszava megírta: Orbán lánya szabálytalanul mobiltelefonált a kocsijában. TGM szerint Orbán Ráhel magánszemély, akinek hétköznapi cselekedeteihez senkinek semmi köze. Mint írja, "az újságnak hallgatással kell óvnia magánszemélyek magánéletét".
Csakhogy Orbán Ráhel nem magánszemély. Orbán Ráhel a miniszterelnök lánya. Minden demokráciában megírná a sajtó, ha a miniszterelnök lánya szabálytalanul közlekedik. Az ő családja sem mutathat rossz példát, és nem sértheti a törvényeket. A vezetés közbeni mobiltelefonálás nem "apró szabálytalanság", ahogy TGM véli, hanem a halálos balesetek egyik leggyakoribb okozója. Ha ezt a sajtó szóvá teszi, nem "dehumanizálja" az ellenfelet, ahogy TGM írja, hanem a dolgát végzi.
Nem várható el a polgár szabálykövetése, ha a miniszterelnök lánya is így viselkedik. Az pedig végképp aránytévesztés, hogy a Népszava a "parlamenti demokrácia értékét és rangját" veszélyezteti, ha megírja Orbán Ráhel mobiltelefonozását. A parlamenti demokrácia értékét és rangját már régen elpusztította Orbán Ráhel apja, azt tőle kellett volna védeni inkább. De ezzel TGM már elkésett.
Másrészt Orbán Ráhel celeb, akit az apja tett azzá. Néhány cím a bulvársajtóból: "Orbán Ráhel már 6 éve szerelmes", "Különös ékszert rejt Orbán Ráhel szája", "Divatot teremtett Orbán Ráhel", "Orbán Ráhel királyi esküvője", "Miért akkora durranás Orbán Ráhel haja?", stb.. Mindez azzal kezdődött, hogy Orbán Viktor a lánya esküvőjét politikai marketing céljára használta fel. Maga vetett véget a Blikkben annak, hogy a lánya csupán magánszemély legyen.
A Magyar Narancs erről azt írta: "az, hogy ebből Orbánék bulvárszenzációt kreáltak egy messze bűzlően PR-szagú cikkben, jelzi, hogy senki sem képes vagy senki nem akarja megvédeni Orbán Ráhel nevű honfitársunk magánéletét Habony Árpád cinikus kufárkodásától, az apja a legkevésbé". Tehát nem a Népszavától kell megvédeni Orbán Ráhel magánéletét, hanem az apjától.
A Magyar Narancs szerint "annyiban ránk is tartozik a történet, hogy a köz is hozzájárulhat az ifjú pár jólétéhez a vőlegény és családja közgépes kötődései, földpályázatai stb. révén". Egy szalagcím szerint: "Potyognak a milliárdok Orbán Ráhel vőlegénye körül". Ezek állami milliárdok. Hasonlóról még nem halottam más magánszemélyek esetében.
Akinek esküvőjére közpénzből aszfaltozzák az utat, lakodalmát a TEK szervezi, menyegzőjéről az MTI készít fotókat, nem magánszemély. Akit a férjével olyan traktor előtt fotóznak le, amelyet egy falopásnál örökítettek meg, s a rendőrség a leleplező fotó ellenére sem találja a tettest, nem magánszemély. Miniszterelnök lánya nem indulhat, és nem nyerhet állami cég pályázatán. Ha megteszi, nem mondhatja, hogy ő magánszemély.
Tamás Gáspár Miklós rendre túlzásba viszi a jobboldal védelmét. Megkötözné az ellenzék kezét-lábát olyan illemszabályokkal, amelyeket még demokratikus hatalommal szemben sem ismernek sehol a világon. A gyermeki szeretet elleni támadásnak minősíti, hogy a sajtó megírta, Orbán Ráhel az apja évértékelőjére érkezve követte el a szabálytalanságot. TGM engedje meg, hogy Orbán Ráhelt az Orbán-klán, a dinasztia tagjának tekintsük, akinek megjelenése számunkra nem a szerető gyermek látogatását, hanem a fenyegető jövőt jelenti.