gyilkosság;kihallgatás;Jozef Rohác;tanú;Tasnádi Péter;Fenyő János;

- Fenyő-ügy: Tasnádit is meghallgatnák

Kulcsfontosságúnak tartaná Tasnádi Péter tanúkénti kihallgatását Fenyő János meggyilkolása ügyében a médiavállalkozó megölésével vádolt Jozef Rohác - a Fővárosi Törvényszéken ezért a szlovák férfi indítványozta a jelenleg börtönbüntetését töltő üzletember meghallgatását, amelynek Cserni János bíró helyt adott.

Tasnádit április 3-án hallgathatják meg; Rohác azzal indokolta az indítványát, hogy szerinte a vállalkozó megnevezheti a bűncselekmény valódi elkövetőjét, illetve a felbujtót. A szlovák férfi a beadványban még a napokban elsőfokon 10 év fegyházra ítélt Portik Tamásra és társaira is utalt, nem szeretne úgy járni, mint akiket "súlyosan és alaptalanul ítéltek el néhány napja".

A vádirat úgy szól, hogy Rohác a gyilkosság, azaz 1998. február 11-e előtt egy "ismeretlentől" kapott megbízást lapunk egykori tulajdonosának megölésére. A vád szerint beszervezte - a perben szintén vádlott - Ladislav T.-t és Jozef Hamalát. (Ő a korábbi gyanú szerint Roháccsal együtt vehetett részt az 1998-as Aranykéz utcai merénylet elkövetésében is, ám állítólag már évek óta halott.) Fenyőt aznap, 18 óra előtt néhány perccel, a II. kerületi Margit utcában, a piros lámpánál lőtte le a vád szerint Rohác, és a helyszín közelében talált sapkában utóbb azonosították a DNS-ét.

Ennek kapcsán a tanúként beidézett egykori Energol-vezető, Portik egykori üzlettársa, Drobilich Gábor Rohácsot védelmébe véve azt mondta, a sapkát Rohác korábban egy Félix nevű ismerősük kocsijában hagyta. Hogy az hogy került a gyilkosság helyszínére, nem tudni, de Félix már nem él, miközben állítólag akkor hajlandó lett volna a rendőrségen is tisztázni Rohácot.
A szlovák férfi azzal védekezett, hogy Félix, Hamala és ő gyakran használták egymás ruháit, a gyilkosságról Pozsonyban egy hotelben értesült, a tévéből.

Az ominózus Dukla Hotel akkori dolgozói szerint azonban nem volt televíziójuk sem a bárban, sem a kávézóban - amit Rohác tagadott -, mire Cserni bíró arra kérte az ügyészt, hogy szerezzen vallomásokat ennek kapcsán a szállodai alkalmazottaktól.

Volt olyan pillanat, amikor a rendőrök közvetlen életveszélyben voltak 2006. szeptember 18-án az MTV-székház ostromakor - mondta el tegnap tanúkénti meghallgatásán J. József a volt rendőri vezetők perében a Fővárosi Törvényszéken. A rendőralezredes aznap a Kossuth tér biztosításában vett részt a Készenléti Rendőrség (az akkori Rendészeti Biztonsági Szolgálat, Rebisz) alosztályvezetőjeként.