Tudomány;Anglia;munka;stressz;

Fotó: thinkstock

- Leginkább a brit dolgozókat betegíti a stressz

A sok stresszel járó, túlórázós brit munkakultúra oda vezetett, hogy a fejlett országok közül legnagyobb arányban Nagy-Britanniában jelentenek beteget mentális problémák miatt a munkavállalók és az ugyanezen ok miatt munkaképtelenek aránya is itt a legmagasabb - idézte az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jelentését The Daily Telegraph című brit napilap online kiadása.

A mentális egészségről és a munkáról szóló jelentés szerzője, Shruti Singh elmondta: az utóbbi tíz évben romlottak a munkakörülmények az országban, hosszabb lett például a munkaidő, a rossz vezetési stílus pedig "káros a dolgozók egészségére."    

A munkával összefüggő lelki betegségek leggyakoribb oka a munkanélküliség és a munkahelykeresés nehézségei - tette hozzá. A jelentés kitér arra is, hogy a munkahelyi feszültség igen negatívan hat a dolgozók mentális egészségére: a leggyakrabban a vezetők, a változó munkakörnyezet és a "túl sok munka" jelentik a problémát.    

A mentális betegségek pénzügyi terhei évente 70 milliárd font (26 ezer milliárd forint) kiesését jelenti a brit gazdaságnak - áll a dokumentumban.

(http://www.telegraph.co.uk/health/10629374/Over-a-million-people-with-mental-health-issues-are-out-of-work-and-claiming-benefits.html)

A kétszeres Oscar-díjas Christoph Waltz is szerepel a Warner Bros. új háromdimenziós Tarzan-filmjében, amelyet David Yates rendez.