énekes;Orfeum;Farkas Gábor Gábriel;Psota Irén;Szécsi Pál;Sárosi Kati;

Megjelent az első lemeze Gábrielnek FOTÓ: K 2 PRESS

- Gábriel az Orfeumban

Nagyszerű jövő előtt áll Gábriel! - üzente telefonon Psota Irén a fővárosi Orfeumban Farkas Gábor Gábriel sajtótájékoztatóján. A harminchét éves énekes elhatározta, újra köztudatba hozza a magyar könnyűzenei klasszikusokat, de nem a régi, hanem megújult hangszerelésben.

Nagyszerű jövő előtt áll Gábriel! - üzente telefonon Psota Irén a fővárosi Orfeumban Farkas Gábor Gábriel sajtótájékoztatóján. A harminchét éves énekes elhatározta, újra köztudatba hozza a magyar könnyűzenei klasszikusokat, de nem a régi, hanem megújult hangszerelésben. A most megjelent első, Ajándék című albumán felcsendül az "Ez majdnem szerelem volt", a "Csak a szépre emlékezem" és az "Egy darabot a szívemből" is. Az örökzöld dalok a harmincas és a nyolcvanas évek között születtek, és olyan nagy nevek adták elő őket, mint Latabár Kálmán, Kiss Manyi, Hollós Ilona, Sárosi Kati, Mikes Éva és Szécsi Pál.

A színészként és festőművészként is ismert Gábriel izgalmas múlttal büszkélkedhet. Az Orfeumban, a pesti mulatóban, három éve szerepel, de fellépett már például a Magyar Színházban, a szolnoki Szigligeti Színházban és a Centrál Színházban is. Külföldre is invitálták, a Liverpooli Művészeti Akadémián a két világháború közti magyar dalokat énekelte el. Mikor Gábriel meglátta a közönség szemében a csillogást, még mélyebben megértette a műfajt és a történelmi kort. Ekkor jött rá, hogy ápolni, gondozni kell ezt a magyar hagyományt. Így vált ez az elhatározás "kultúrmisszióvá".

Psota Irén is elvállat egy dalt az albumon. A "Szerelemhez nem kell szépség" című slágert a legendás díva örömében táncmozdulatok kíséretében énekelte fel Gábriel mellett a stúdióban. Sajnos Psota nem tudott részt venni a sajtótájékoztatón, így Gábriel a duett éneklésekor utánozta a művésznő táncmozgását és jellegzetes, búgó hangját. Meglehetősen jól.

Több magyar sztár is méltatta Gábriel új lemezét. Vágó István az énekes előadását világszínvonalúnak tartja, és fontosnak véli, hogy a tehetséges előadó visszahozza a régi idők dalait. A népszerű műsorvezető szerint ugyanis a jazz-zenekarok – ahogy Vágó jelenlegi, barátokból álló csapata is – többnyire a jazz műfajának sztenderd vonulatát játsszák, melyek zömmel amerikai számok. - A negyvenes-ötvenes évek magyar jazz zenéje színvonalában nem marad el a nagy amerikai szerzeményektől. Gábriel ezeket szeretné alapművekké tenni, amit nagyon jó ötletnek tartok - mondta Vágó.

Tahi-Tóth László, aki folyamatosan eljár Gábriel fellépéseire, énekhangja mellett színpadi megjelenését és színészi eszközeit is méltatta, de még a művész festőtehetségét is felemlegette. Az énekes régi barátja, a színész Nagy Sándor azért örül különösen a lemeznek, mert ő is ezeken a dalokon nőtt fel, és jó ötletnek tartja, hogy a slágerek egy kicsit úrias, kicsit jazzes, swinges hangszerelést kaptak. – A fracia Michael Bublé is hasonlót csinál, ő karácsonyi dalokat bújtat új köntösbe. A magyar előadók közül Gábriel képviseli ezt a vonalat – mondja Nagy, aki szerint az Ajándék című lemez zenéje olyan, amire bárhol, bármikor bulizna!

 

Irán tegnap a 35 éve kitört iszlám forradalomra emlékezett. Bár Hasszan Rohani tavaly júniusi elnökké választása és augusztusi beiktatása óta Teherán közeledett a Nyugathoz, s engedményeket tett nukleáris programjával kapcsolatban, az ország továbbra is ellentmondásos üzeneteket küld a világnak.