A cég célja az, hogy 2015-ben a különböző alkalmazások, azaz a Windows 8.1-es operációs rendszert futtató PC-kre, a Windows Phone mobiltelefonokra és a tabletekre írt programok kompatibilisek legyenek egymással. Hogy ez a kitűzött cél időre valóban megvalósul-e, még a Microsoftnál sem tudják.
Sok függhet attól, sikeres lesz-e a Windows Phone várhatóan júniusban kiadandó frissítése, valamint a feltehetően jövő év áprilisában piacra kerülő új számítógépes operációs rendszer, a Windows 9.
Bár a Windows Phone az eltelt évek alatt alkalmazásainak számát tekintve messze elmaradt az Android és az Iphone mögött, az utóbbi fél év során sokat behozott a lemaradásból, s jelentősen növelte eladásait egy sor országban.
Több európai államban, köztük Magyarországon, Olaszországban és Spanyolországban az ilyen operációs rendszert futtató telefonok megelőzték az Iphone-t, igaz, az Androiddal továbbra sem kelhetnek versenyre.
Satya Nadella úgy véli, a felhőszolgáltatás lehet az, ami még versenyképesebbé teszi a Microsoft termékeit. A gyakorlatban ez úgy működik, ha Office 2013-at futtatunk a gépünkön, egyből beemelhetjük a dokumentumot a „felhőbe”, a Skydrive-ba, amelyet a közeli jövőben Onedrive-ra keresztelnek át.
A file-t ezután akárhonnan, a mobiltelefonról is elérhetjük, s megoszthatjuk bárkivel. A 46 éves Nadella, mivel a Bing keresőszoftver fejlesztésében is részt vett, feltehetően további erőfeszítéseket tesz azért, hogy a Bing versenyre keljen a Google keresőjével.
Ez egyelőre esélytelen próbálkozásnak tűnik, mert ugyan az Egyesült Államokban már megbízhatóan működik a Microsoft keresője, Európában még nem a legtökéletesebb.
Igaz, a számítástechnikában sosem lehet azt mondani, hogy soha. Amint az új Microsoft-vezér nemrégiben fogalmazott, nem lehet tudni, mit hoz tíz év múlva, hová fejlődik a digitális technológia.