A munkások egy, a város előkelő negyedében, a Cosmo Hotel szomszédságában folyó építkezés talajmunkálatai közben találtak rá a körülbelül 1,7 méter hosszú és több mint 60 centiméter átmérőjű bombára. A rendőrség 200 méteres körzetben lezárta a területet, majd kiürítették a környező épületeket, köztük két szállodát, irodaépületeket és egy templomot.
A lőszerek és robbanóanyagok hatástalanítását végző tűzszerész egységnek az amerikai légierő által használt 450 kilogramm robbanóanyagot tartalmazó, több mint 900 kilós bombát kellett "kezelésbe venniük".
A szakértők szerint az AN-M66-os szállítása nem kerülhetett szóba, mivel fennállt a robbanás veszélye. Ez a típus volt egyébként a legnagyobb azok között, amelyeket a városra annak idején ledobtak.
A South China Morning Post című lapnak egy szakértő elmondta: minden valószínűség szerint egy, a dél-kínai Kuangtungból felszállt amerikai bombázótól eredő robbanószerkezetről van szó, amely egykor puha talajra hullhatott, s ezért nem robbant fel.
A Hszinhua hírügynökségben idézett kínai történész szerint mindez akkor történhetett, amikor az amerikaiak japán katonai létesítményeket bombáztak.