A képviselők annak ellenére megszavazták a törvényjavaslatot, hogy a szakértők, a civil szervezetek - köztük a Greenpeace - és az állampolgárok komoly ellenérvekkel szálltak be a vitába. Mióta Orbán Viktor miniszterelnök a paktummal hazatért Moszkvából, független forrásokból csak ellenvéleményeket hallani.
A Greenpeace a szavazás reggelén a Parlament bejáratánál a képviselőknek több olyan szakértői anyagot is átadott, melyek szerint Paks 2-nek csak alternatívája van. Az új nukleáris blokkok által termelt áram előállítható megújuló energiaforrásokból, ráadásul olcsóbban, mint a jelenlegi óriásberuházás.
"A Paksi paktumot megszavazó minden képviselő személyes felelősséggel tartozik a választópolgárok felé a döntés hosszú távú következményei miatt. A Greenpeace minden jogi és társadalmi lehetőséget felhasználva dolgozik tovább, hogy megállítsa ezt a beruházást. Minél előbb sikerül, annál kevesebbet költünk egy olyan betonszarkofágra, ami sohasem fog termelni" - mondta Szegfalvi Zsolt, a Greenpeace vezetője.
A Parlament döntése után a Greenpeace, a Paksi paktumot ellenző civil koalícióval együtt Áder János köztársasági elnökhöz fordul, és kéri, hogy a magyar állampolgárok és a jövő generációk érdekében ne lássa el kézjegyével a paksi törvényt.