Az MKSZ az NS információt sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta, s rámutatott, a kitétel ezúttal nem a diplomáciai szakzsargon: a szövetségi kapitány kinevezése az MKSZ elnökségének jogköre, márpedig a testület semmiféle döntést nem hozott még az ügyben.
A morális problémákról szólva ez áll a kommünikében: "A szövetség a Karl Erik Böhn halálát követő gyász időszakában nem tud és nem is akar olyan éles fordulatot venni, mint a Nemzeti Sport, amely hétfői lapszámának címlapján még norvégul is búcsúztatta az elhunyt kapitányt (Nyugodj békében! Hvil i fred!), ám egy nappal később - hírversennyé silányítva a gyászt - már büszkén hirdette, hogy "már tudja" az utód nevét, miközben ugyanabban a lapszámban azt írja: "valóban nem lenne elegáns az előző kapitány halálának másnapján kihirdetni, ki az utód"".
A szervezet leszögezi, hogy "utóbbi megállapítással messzemenőkig egyetért", továbbá hogy Karl Erik Böhn temetéséig semmilyen módon nem foglalkozik a norvég szakember utódlásának kérdésével, így értelemszerűen ki sem nevezi az új szövetségi kapitányt. A vasárnap elhunyt szakembert február 11-én a norvégiai Sandefjordban helyezik örök nyugalomra.
Miután bő tíz hónap múlva lesz a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Eb, az utódlás kérdését nem lehet sokáig halogatni. A Nemzeti Sport szerint az MKSZ három jelöltről, a francia Olivier Krumbholzról, a dán Jakob Vestergaardról és Németh Andrásról kezdett tárgyalásokat, és végül a magyar szakemberre esett a választás.