A születésnapját kedden ünneplő legendás labdarúgó a diákok ovációja közepette vonult be az iskola tornatermébe, majd beszédében azt kívánta a fiataloknak, hogy a haza, a magyar sport, s önmaguk dicsőségére éljék az életüket. Egyben kérte, hogy szakmailag és erkölcsileg is tegyenek meg mindent, hogy a nemzet még sokáig fennmaradjon.
"Sajnálom, hogy a csapat többi tagja, kivéve Buzánszky Jenőt, már nem élnek, így nem ülhetnek itt közöttünk olyan emberek, akik megbecsülést és tiszteletet vívtak ki ennek a sokat szenvedett nemzetnek. Tudnék többet is mondani, de félek hogy elsírom magam" - zárta szavait elérzékenyülve Grosics Gyula.
Simicskó István, sportért és ifjúságért felelős államtitkár köszöntőjében arról beszélt, hogy ugyan a születésnap egy családi ünnep, de vannak olyan kiváló emberek, a nemzet kincsei, akiknek a születésnapja az egész ország számára ünnep. A diákokat arra kérte, legyenek büszkék és soha ne felejtsék el, hogy iskolájuk kiről kapta a nevét, mert ez a név kötelezi is őket.
Az ünnepségen a 2/B osztályosok Grosics életútját elevenítették fel, az elsősök pedig tornával köszöntötték. Végül az iskola tortával kedveskedett a legendás kapusnak.
Grosics Gyula Dorogon született, pályafutása során a Dorog, a MATEOSZ a Bp. Honvéd és a Tatabánya színeiben összesen 390 bajnoki mérkőzésen szerepelt. A magyar válogatottban 86-szor játszott, három világbajnokságon lépett pályára. A 1954-es világbajnoki ezüstérme mellett olimpiai bajnoki címet is szerzett a nemzeti együttessel, míg a Honvéddal háromszor volt magyar bajnok.
A 20. század legjobb magyar kapusának választott futballista 1994 óta a Hallhatatlanok Klubjának a tagja, s 2011 márciusa óta a Nemzet Sportolója. Az újbudai iskola 2008 novembere óta viseli a nevét.