Az ellenzéki politikus szerint a legkisebb jövedelműek, a közfoglalkoztatottak bérének vásárlóértéke egyharmaddal csökkent, a minimálbéresek fizetése is kevesebbet ér, mint négy éve, a közszférában négy éve változatlan az illetményalap, az emberek 75 százaléka az átlagkereset alatt keres. Hozzátette: négyezermilliárd forinttal nőtt az államadósság, csökkent a devizatartalék, "az elrabolt" magánnyugdíjpénztári megtakarításokon túl megszorítások sokaságát vezették be, bónuszként rátették a 310 forintos eurót.
Az országnak - a tervezett paksi beruházás nélkül - 10-12 ezer milliárd forintba kerül az elmúlt négyéves kormányzás, azaz a csecsemőtől az aggastyánig fejenként 1-1,2 millió forint többletterhet jelent - mondta.
Gúr Nándor kitért arra, hogy "a rezsiharc" kapcsán a kormánypártok "hazudnak, mint a vízfolyás", 2009-ben ugyanis az európai országok közül 19-ben volt magasabb a gáz ára, mint Magyarországon, az áram ára pedig 14-ben.
A foglalkoztatottak számáról azt mondta: nem Magyarországon van négymillió foglalkoztatott, hanem a Magyarországon nyilvántartott statisztikákban. Úgy folytatta, több százezer ember dolgozik külföldön, a GDP 1,8 százalékát onnan utalják a haza a magyarok. Szerinte a külföldön dolgozókat nagy részben beleszámolják a foglalkoztatási statisztikákba.
Az MSZP alelnöke szerint ha a foglalkoztatottak 4 millió 15 ezres számából levonják a 150 ezres közfoglalkoztatotti számot, akkor kiderül, hogy ma jóval kevesebben dolgoznak, mint 2008 őszén a pénzügyi, gazdasági válság kezdetén.
Azt mondta, hogy hatvanhét nap van még az országgyűlési választásokig, ezért azt kérte a kormánytól, ne fossza még jobban ki az országot, "nem kell már több Simicskának és nem kell a konzorciumainak sem, de talán Mészárosnak sem és másoknak sem".
Mudri György, az MSZP európai parlamenti (EP) képviselőjelöltje közölte: a parlamenti választást 49 nappal követő EP-választásokon is fontos lesz a magyar emberek szava, hogy nem kérnek a jobboldali vezetésből Európában sem.
Az adórendszerre vonatkozó kérdésre válaszolva Gúr Nándor közölte, a baloldali összegfogás pártjai között nincs megkötött egyezség a számokról, de az egykulcsos személyijövedelemadó-rendszert fel fogják számolni. Nem gondolják, hogy egy olyan rendszert kell fenntartani, amely azoknak, akiknek bőségesen van, még többet ad - fejtette ki.
Mint mondta, a részleteket még a választások előtt ismerteti a baloldali összefogás, a javaslatok a társadalom döntő többségének javát fogják szolgálni.