;

Bajnai Gordon;Szigeti Piroska;

Szigeti Piroska

- Gordonok ha találkoznak

Bajnai Gordonnak semmi köze Roy G. Gordonhoz. Talán nem is ismerik egymást, most mégis egy lapra kerülnek, mert összehozom őket. A mi Gordonunk az Együtt-PM Szövetség vezetője február másodikára tüntetésre szólítja a demokratikus ellenzéket a paksi atomerőmű bővítéséről, pontosabban az arról szóló népszavazáshoz keresi az együttgondolkodókat. A másik Gordon a Harvard Egyetem tudós csoportjának a kutatója, azon munkálkodik, hogyan lehet gazdaságosan, megbízhatóan eltárolni a szél- és a napenergiát. Az eljárási folyamatot nem tudom bemutatni, mert én sem értek hozzá, csak fölkeltette az érdeklődésemet, hogy kifejlesztettek egy fémmentes, folyadékáramláson alapuló akkumulátort, amelynek a kulcsa egy szénalapú molekula, az úgynevezett kinon, ami bőségesen megtalálható a nyersolajban, valamint a zöldnövényekben is. A Harvard csapata által használt molekula szinte teljes egészében megegyezik a rebarbarában található kinonnal. "Az elektromosság tárolás világában különböző töltési állapotú fémionokat használnak, azonban ezt csak korlátozott számban tehetjük bele egy oldatba és használhatjuk energiatárolásra, mindezek mellett pedig egyik sem képes nagy mennyiségű megújuló energia gazdaságos tárolására" - mondta Roy G. Gordon. A szerves molekulákkal a lehetőségek egy egészen új tárházát vezetjük be. Ezekkel a kinonokkal megtaláltuk az első ígéretes lehetőséget az energia tárolására". A kutatók azt mondják vannak más energia-ötleteik is, de a mostani felfedezés a biztonságos és gazdaságos folyadék-akku nagy szerepet játszhat a fosszilis üzemanyagoktól a megújuló energia felé történő elmozdulásban".

Ezek szerint jobban tennénk, ha rebarbarát ültetnénk a parlagon heverő földeken, minthogy meggondolatlanul idő előtt, sunyi megállapodásokat kössünk, történetesen az oroszokkal? Nincs joga Orbán Viktornak - nem hatalmazta föl senki, hogy a nép háta mögött egyedül döntsön az ország sorsáról. Hol lesz a Fidesz kormány akkorra, amikor még a magyar nép nyögi a meggondolatlanul felvett minimum 3000 milliárdos hitelt, amiből felépítik paksi új erőművet. Amikor Hajdú Péter interjút készített vele 2011 május 1-jén, egy kérdésre válaszolva azt mondta, hogy "ti újságírók több képességet tulajdonítotok nekünk, mint amennyivel valójában rendelkezünk. Nem hiszem, hogy kormányon lévő erők különböző politikai forgatókönyvek szerint gondolják végig a jövőt. Az egy másik dolog, hogy ha elég gyors észjárású az ember, akkor, amikor bekövetkezett egy esemény, amelyre ő nem számított, meg másért harcolt, akkor alkalmazkodni kell hozzá..." Így történik a törvénykezés is, eszébe jut este valami, másnapra törvény lesz belőle. Az távol áll a demokráciától, hogy amit kitalál, ad hock megvalósítja, - bár az alattvalók haptákban állnak a parancsra.

A meglévő paksi erőmű még termel, elég lett volna, ha tíz év múlva gondolkodunk el azon, hogy honnan szerezzük be az energiát. Hátha addigra kitalálja a másik Gordon és csapata, hogy az elektromosság máshonnan is előteremthető. Más hiba is van itt: az alaptörvényben ott van fehéren-feketén, hogy nem lehet az államadósságot növelni, de az Orbán-Putyin megállapodás a paksi atomerőmű bővítése okán sérül ez a törvény. Hogy milyen betyártempóban kerülik meg ezt az adósságszabályt? Ha másként nem akkor törvényt módosítanak.
Menjünk el a mi Gordonunkhoz február másodikán, sosem lehet tudni, talán a másik Gordon is ott lesz!