Értesüléseik szerint legkedveltebb célpontjuk a Virgin-szigetek. Sajátságos, hogy külföldre menekítette a pénzét Hszi Csin-ping sógora is. Pedig a kínai elnök, pártfőtitkár rendre azt hangoztatja, a pénzügyi visszaélésekkel szembeni harcot tartja legfontosabb feladatának, mert ha elburjánzik a korrupció, az a kommunista pártot is maga alá temetheti. Sógora, Teng Dzsia-gui visszás ügyeiről azonban már korábban is napvilágot láttak értesülések. Felbukkan a listán az előző miniszterelnök, Ven Csia-pao lánya és sógora is.
A vagyonukat mentő gazdagok között van Li Peng egykori miniszterelnök lánya, Hu Csin-tao volt elnök-pártfőtitkár másodfokú unokatestvére, valamint a reformerként ismert Teng Hsziao-ping két sógora is. A korrupciós ügyekbe keveredett állami vállalatok is előszeretettel mentik pénzüket Közép-Amerikába. A Süddeutsche Zeitung azt írta, hogy a pénzek kivitelében svájci pénzintézetek, valamint a Deutsche Bank is segítséget nyújtott.
Becslések szerint 2000 óta körülbelül négybillió dollárt menekítettek ki az országból. A Süddeutsche Zeitung megpróbálta megszólaltatni az érintett politikusokat és családjaikat, de nem kapott választ. Nem tudni, mi lesz a sorsa a pénznek a karibi bankokban. A jelentés mindenesetre rámutat arra, hogy a kínai kommunista elit és a lakosság nagy része között az eddig sejtettnél is jelentősebbek az anyagi jellegű különbségek.