Csak az első "kőhajításig" volt biztonságos a rendőrök védőfelszerelésén a plexi 2006 őszén az MTV-székháznál, miután a tüntetők botokkal és kövekkel támadtak rájuk - erről is beszélt tanúként az egyik védekezésben résztvevő, Baranya megyéből felrendelt rendőr a Fővárosi Törvényszéken a volt rendőri vezetők perén.
Sokuk védőfelszerelése amúgy is hiányos volt: a Baranya megyei század 92 főjére csak 80 pajzs és sisak jutott, vagyis volt 12 olyan rendőr, akik egyikhez sem jutottak hozzá - miközben a székháznál 2006. szeptember 18-án már az agresszív tömeggel szemben kellett védekezniük. A felszerelés hiányosságait több rendőr is jelezte a nap folyamán közvetlen elöljáróinak, ők azt közölték, továbbítják az információt. Ám ezután mégsem történt semmi.
Folyamatos életveszélyről számoltak be más rendőrök is, miközben - derült ki a tárgyaláson - 15 Komlóról érkező rendőr azzal indult útnak, hogy "gyakorlatozni fogunk". Közülük csak tíznek volt védőfelszerelése. Egy középkorú nyugalmazott rendőr, aki Komlón volt körzeti megbízott, azt mondta: egy-két hónappal a 2006. őszi események előtt került be a baranyai bevetési századba, és addig csak egyetlen bevetésen vett részt, a komlói futballcsapat egy meccsének biztosításán. Az ostrom napján a Készenléti Rendőrség laktanyájában gyülekeztek a rendőrök, akiknek este szóltak, hogy a Kossuth téren a Parlamentnél már intézkedni is kellett tüntetőkkel szemben, és hogy "oda kell menni" - és akkor még úgy tudták sokan, hogy az MSZP székházához viszik őket, ám végül a Szabadság téren kötöttek ki.
Már a tévészékház lépcsőjén, akinek nem volt védőszerelése, a hátsó sorba kényszerült állni - később pedig sérült, már harcképtelen társa pajzsát, sisakját vette fel. Arra pedig eközben egy rendőr sem kapott utasítást, hogy a tömegből kiemelje az agresszív támadókat. A komlói rendőrök ugyanis nem tudták, ki a helyszínparancsok: nem láttak olyan embert, aki összefogta volna a rendőri tevékenységet. Az utasításokat közvetlen feletteseiktől kapták. Az épületben irodaajtókat támasztottak a bejárathoz, miközben az épület nyílásain már repültek be a kövek.
Miután a tüntetők betörtek a székházba, az ott lévő rendőrök - mint a tanúk elmondták - már nem nagyon tudták, mit kellene csinálni. Azt hallották, ne nagyon konfrontálódjanak, "ne kezdjenek el intézkedni". Olyan is volt, aki azt a tanácsot kapta, inkább öltözzön civil ruhába, ne bántsák a támadók. Az egyik tanú szerint a laktanyából indult 92 rendőrből ekkorra 30-40 maradt - a székházban tomboló 100-200 tüntetőre. "Erősítés kellett volna, de igazából erre az egész eseménysorra a magyar rendőrség nem volt felkészülve" - mondta az egyik rendőr. "Amit meg tudtunk tenni, megtettük. Nem volt egy szép éjszaka" - hangzott el. A baranyai rendőrök 19-én hajnalban mentek vissza a Kerepesi úti laktanyába, de még aznap újra ki kellett vonulniuk a tévészékházhoz.
Ismeretes, a volt főrendőrök, Bene László volt országos főkapitány és Gergényi Péter volt budapesti főkapitány és tucatnyi társuk elleni per négy hónapja tart. Az ügyészség azzal vádolja őket, hogy az eseményeket követő felelősségre vonásokat elmulasztották, a zavargások idején nem tettek meg elöljárói intézkedéseket. A vádhatóság többnyire felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott. Várhatóan több mint száz tanút hallgatnak meg a perben, ami legalább egy évig tart.