Mesterházy Attila szerint "rombolni mindig könnyebb, mint építeni. Elég volt a rombolásból. Mi építeni akarunk." Az év második felétől - írta a pártelnök - "már nem egyetlen ember kénye-kedve, netán hóbortja alakítja majd az ügyeket, nem a milliárdos rokonok, barátok és üzletfelek zsebébe folynak a brüsszeli pénzek, nem a felcsúti cimborák kapják az összes állami földet, trafikot".
Megszűnik Magyarországon a félelem és elnyomás: az jut közmunkához, aki rászorul, nem az, aki hajlandó a politikai vetélytársakat lejárató demonstrációkon egyentáblákkal ácsorogni, hogy legyen muníciója a revolversajtónak. A rokkant-, szolgálati- és korkedvezményes nyugdíjasok újra hozzájutnak korábbi járandóságaikhoz, az ősszel kezdődő tanévben már nem kell tandíjat fizetniük az elsős egyetemistáknak, a nyugdíjasok pedig megbecsülést, tisztes nyugdíjemelést és nem kioktatást kapnak a kormánytól - sorolta Mesterházy. Magyarország nem csak a plakátokon, de a valóságban is jobban teljesít, és ezt az emberek érzik is majd - írta, hozzátéve: a cél az, hogy a többségnek legyen jobb, és az igazán tehetősek vállaljanak szolidaritást.
Az MSZP-nek az elnök szerint ehhez van programja, vannak ennek megvalósítására alkalmas szakemberei és vannak a választási győzelemhez szükséges aktivistái. "Ez a legnagyobb szervezett erő az Orbán-rezsimmel szemben", és "a demokratikus oldalon vannak más pártok is, akikkel részben már a választásokon is szövetségben indulunk, részben, ha sikerül bejutniuk a parlamentbe, később együtt tudunk majd működni". Mesterházy szerint vannak olyan közös ügyek, amelyeket csak együtt tudnak megoldani. Ilyennek nevezte a mostani alaptörvényt felváltó demokratikus alkotmányt, az egészségügy és az oktatás fejlesztésének irányait vagy a paksi atomerőmű jövőjét.