Szakértők szerint a jövő évi beruházások növekedésében jelentős szerepet játszik majd, hogy az idén lezáruló uniós tervciklusra jóváhagyott pénzeket már csak 2014-ben lehet elkölteni, és a kormány nem szeretné, ha egyetlen fillér is kárba veszne. Ezért főleg az út- és vasútépítésben játszik majd aktív szerepet az állam, de emellett a stadionépítések is jelentős szerepet játszanak.
A szeptemberben még 3,4 százalékosra becsült idei exportnövekedéssel szemben most 5,2 százalékot vár az MNB, a következő két évben pedig még nagyobb, 5,4, illetve 2015-ben 6,1 százalékkal nagyobb kivitelt prognosztizál. A költségvetési egyensúlyt tekintve erre az évre változatlanul a GDP 2,6 százalékára teszi az államháztartás uniós módszertannal számolt hiányát, a jövő évi várakozását viszont a szeptemberben megjelölt 2,9 százalékosról 2,5 százalékosra javította az MNB.
Az inflációs jelentésében az MNB azzal érvel, hogy a visszafogott belső kereslet, az alacsony importált inflációs nyomás, a dezinflációs hatású kormányzati intézkedések, valamint a mérséklődő inflációs várakozások együttesen az alacsony inflációs környezet fennmaradása mellett szólnak. Az infláció a teljes előrejelzési horizonton a jegybank középtávú inflációs célja alatt alakulhat, és várhatóan 2015-ben emelkedhet a 3 százalékos cél közelébe.
Az MNB előrejelzése szerint a bruttó átlagkeresetek idén 3,2, jövőre 3,9, 2015-ben pedig 5,1 százalékkal emelkednek.