A bizottság egyrészt azt vizsgálja, hogy a királyi gárdának, a katalán klubnak, illetve a Bilbaónak és az Osasunának nyújtott adókedvezmény összhangban van-e az uniós joggal? Másrészt, hogy támogatásnak minősül-e a Real Madridnak a főváros által odaadományozott telek? Végül pedig, hogy az uniós versenyjoggal összeegyeztethetőek-e azok a garanciák, amelyeket az állami Valenciai Pénzügyi Intézet a Valencia, az Elche és az alicantei Hércules futballklubok által felvett hitelekhez nyújtott.
Brüsszel jelezte, állampolgári bejelentések alapján kezdik meg intézkedéseiket, s noha legalábbis furcsa, hogy a kedvezményekről sem az érintett klubok, sem az állam nem tartotta fontosnak az EU-t tájékoztatni, az eljárás megkezdése még nem jelenti, hogy valóban szabálytalanságok történtek.
Mindazonáltal az a tény, hogy ezek az egyesületek hogy az efféle juttatásokban részesültek, fölveti annak lehetőségét, hogy a többi sportvállalkozások velük szemben hátrányba kerültek. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe és az Európa Liga legjobb 32 együttese közé egyaránt három-három spanyol együttes jutott be: a BL-ben a Atlético Madrid, a Barcelona és a Real Madrid), míg az EL-ben a Betis, a Sevilla és a Valencia folytathatja szereplését.
Eb-rendezést lehet támogatni
Az Európai Bizottság tegnap jelezte egyúttal: jóváhagyta azt a támogatást, amelyet a francia állam kilenc stadion építéséhez vagy felújításához kíván nyújtani, hogy az ország megrendezhesse a 2016-os Eb-t.
A munkálatokat az állam mintegy egymilliárd euróval támogatja. A szervezet szerint a támogatás senki kárára nem torzítja indokolatlanul a versenyt, hasznára válik a gazdaságnak, a többi között az építőiparnak és a sportnak egyaránt, és e nélkül a torna lebonyolítása nem volna megvalósítható.